25

ŠKP Bratislava zdolalo Šaľu!

12.03.2011

V sobotu boli na programe zvyšné stretnutia 22. kola ženskej WHIL

V sobotňajších stretnutiach 22. kola ženskej WHIL sa najviac vytiahlo bratislavské ŠKP, ktoré v šlágri dokázalo doma zdolať Šaľu 24:20. A to aj napriek tomu - alebo práve preto - že šesť predchádzajúcich stretnutí prehralo. Duslo si týmto zakopnutím skomplikovalo ešte aspoň teoretickú šancu vstúpiť do play-off z prvého miesta, keďže štyri kolá pred záverom základnej časti stráca na michalovskú Iuventu už päť bodov. Šesť bodov manka na Šaľu majú Bánovce nad Bebravou, ale tie dokázali opäť zvíťaziť, tentoraz v súboji nováčikov pokorili doma Porubu. Na cenný úlovok siahali v Olomouci Trenčianky, ale napokon prehrali rozdielom jediného gólu. Iuventa Michalovce sa po tretíkrát za sebou predstavila doma a súčasne po tretíkrát v rade nasúkala súperovi vyše 40 gólov, tentoraz Mostu, nad ktorým vyhrala 43:29. Ešte v piatok sa na vlastnej palubovke predstavilo Partizánske, ktoré však nestačilo na Veselí nad Moravou (25:30).

Sobota:

Iuventa Michalovce - DHK Baník Most 43:29 (21:17)
Najviac gólov: Polláková 9/1, Szöllösiová 7, Bachyrievová 6/1 - Martinková 11, Crhová 6, Schererová 3. Pok. hody: 4/2 - 3/2, vylúčené: 5 - 6, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 900 divákov.

Oba tímy nastúpili bez svojich najväčších opôr a v prvom polčase bol domáci celok v neustálom vedení. Až v závere úvodného dejstva znížil Most na rozdiel štyroch gólov (21:17) a tento náskok si Iuventa udržiavala do 41. min. Od tohto momentu Michalovce udávali tón a napokon vyhrali rozdielom štrnástich gólov (43:29), vďaka čomu si upevnili druhé miesto v tabuľke.

ŠKP Bratislava - HK Slovan Duslo Šaľa 24:20 (14:12)

Najviac gólov: Z. Rychtarechová 5/2, H. Janšáková 4, Z. Janšáková 3 - Czaniková 5, Szarková 5, Bérešová 4. Pok. hody: 5/2 - 1/1, vylúčené: 4 - 4, ČK: Kodajová - Czaniková obe za tri vylúčenia, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 200 divákov.

Hoci úvod oboch polčasov patril hosťujúcej Šali, domáce hráčky to nezlomilo. Dokázali skorigovať priebeh stretnutia a dotiahnuť zápas do víťazného konca.

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - Sokol Poruba 36:30 (19:14)
Najviac gólov: A. Tóthová 9, Geričová 8/3, Gašparovičová 6 - Tomečková 8, Adámková 6, Selucká 4. Pok. hody: 3/3 - 2/1, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Dubajová a Klieštiková (obaja SR), 450 divákov.

Zápas bol zo začiatku vyrovnaný, neskôr vzali opraty do svojich rúk domáce hráčky a výsledkom polčasový stav 19:14. Po zmene strán hráčky Poruby stiahli náskok Bánoviec, no tie si napokon víťazstvo nenechali vziať.

DHK Zora Olomouc - HK Štart Trenčín 23:22 (15:14)
Najviac gólov: Kelarová 6, Ružičková 5/3 - Rechtorisová 5, Rajnohová 4, Birkušová 4/1. Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčené: 2 - 3, ČK: Drobná (Trenčín) za faul, rozhodovali: Simu a Nesvadba (obaja ČR), 150 divákov

Vyrovnané stretntuie rozhodli v závere druhého polčasu domáce hráčky vďaka tomu, že začali premieňať gólové šance, čo sa im v priebehu stretnutia nedarilo. Obe družstvá urobili veľké množstvo nevynútených chýb.

TJ Házená Jindřichov Hradec - DHC Slavia Praha 19:31 (10:17)
Najviac gólov: Pilářová 5/1, Krupicová 4/3 - Černá 6, Kutlvašrová 6, Keclíková 6. Pok. hody: 6/4/ - 3/2, vylúčené: 0 - 4, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 250 divákov.

Diváci videli bojovný zápas. Domáce hráčky robili veľa technických chýb, ktoré skúsenejšie hráčky Slavie okamžite trestali a napokon zaslúžene zvíťazili o 12 gólov.

Piatok:
HK Danlog Partizánske - HC Britterm Veselí nad Moravou 25:30 (9:17)
Najviac gólov: Michnová 7/4, Minarčíková 5, Zajačková 3 - Chmelařová 8, Drotárová 5, Fleková 5/1, Súkenníková 5. Pok. hody: 5/5 - 1/1, vylúčené: 4 - 6, ČK: Chmelařová (Veselí) za úmyselnú strelu z bezprostrednej blízkosti do tváre brankárky, rozhodovali: Gedeon a Rapač (obaja SR), 250 divákov.

Hosťujúce hráčky sa počas celého zápasu prezentovali tvrdou a nekompromisnou obranou a od začiatku mali prevahu. Domáce
hráčky hrali málo agresívne a nakoniec rozhodla väčšia skúsenosť moravského družstva.

Streda:
HC Zlín - TJ Sokol Písek 31:29 (18:14)
Najviac gólov: Poznarová 11/2, Salčáková 6, Brablcová 4 - Borovská 6, I. Luzumová 6/1, Stellenerová 4, Vyhnalová 4/1. Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Nesvadba a Simu (obaja ČR), 320 divákov.

Bolo to priemerné stretnutie s mnohými technickými chybami. V druhom polčase si vypracovali domáce hádzanárky sedemgólový náskok, v závere však nechali hostky z Písku skorigovať na prijateľný výsledok.

Zdroj: SITA, foto: Alex WIPF a SITA