28

Prešov v maďarskej lige zdolal Mezőkövesdi

12.03.2011

Tatran Prešov - Mezőkövesdi KC 30:25(15:14)

PREŠOV 12. marca (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov majú za sebou ďalšie víťazné stretnutie v najvyššej maďarskej súťaži 2010/2011. V sobotňajšom stretnutí 20. kola Budapest Bank ligy vyhrali v domácom prostredí nad tímom Mezőkövesdi KC 30:25 (15:14).

Tatran Prešov - Mezőkövesdi KC 30:25 (15:14)

Najviac gólov: T. Mažár 7, Tumidalský 5, D. Krok a Radčenko po 4 - Bécsi, Sz. Horváth, Fekete po 4
Pok. hody: 2/0 - 3/3, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Medve a Nagy (obaja Maď.), 890 divákov

Šarišania aj bez troch reprezentantov (Mikéci, Antl a Krištopans) nastúpili na duel 20. kola maďarskej ligy s omladeným kádrom a úvod stretnutia zvládli vo veľmi dobrom štýle. V 13. min vyhrávali domáci 9:3, ale hostia dokázali tento šesťgólový náskok do polčasovej prestávky skorigovať a znížiť na rozdiel jedného gólu (14:15). V druhej polovici súboja Prešovčania už nenechali nič na náhodu aj vďaka zlepšenej koncovke a najmä vďaka úspešným zákrokom brankára Krupu dokázali toto stretnutie dotiahnuť do víťazného konca (30:25). Strelecky sa najviac darilo pivotovi Tomášovi Mažárovi, autorovi 7 gólov.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku majú v tomto ročníku zatiaľ bilanciu šestnásť výhier - tri prehry a v tabuľke im patrí 3. pozícia. Najbližšie sa hádzanári Tatrana predstavia v BB lige v stredu 16. marca 2011 o 16.00 h, keď v rámci 22. kola zavítajú na pôdu budapeštianskeho tímu PLER KC.