28

W17 EHF Euro 2015

Veselí stoplo rozbehnuté Bánovce

16.03.2011

V stredu dohrávali v ženskej WHIL stretnutie 19. kola a predohrávali zápas 23. kola.

Bánovské hádzanárky, ktoré ťahali sériu siedmich zápasov bez prehry, keď naposledy kapitulovali 15. januára 2011 v domácom súboji 14. kola s Michalovcami (26:32), sa v stredu museli zmieriť s porážkou v dohrávanom súboji 19. kola na palubovke Veselí nad Moravou. Zverenky trénera Ivana Pompoša podľahli družstvu slovenského kormidelníka Petra Sabadku o štyri góly 21:25, aj keď ešte po prestávke bol stav vyrovnaný 12:12. Bánovčanky budú v akcii už v sobotu, o 18.00 hod. privítajú tabuľkového suseda DHK Zora Olomouc. Za riekou Moravou vyšli naprázdno aj Trenčianky, ktoré účastníkovi Challenge cupu v Písku podľahli 32:40.

HC Britterm Veselí nad Moravou - Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 25:21 (12:12)
Najviac gólov: Fleková 7/2, Chmelařová 6, Kočí a Súkenníková po 4 - A. Tóthová 8, I. Bahýlová 4, Geričová 4/2. Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 1 - 1, rozhodovali: Hanák, Kosmák (obaja ČR), 250 divákov.

Stretnutie malo až do polovice II. polčasu vyrovnaný priebeh. Potom sa však domáce odpútali päťgólovou šnúrou. Bánovčanky dvoma gólmi v závere už len skorigovali na konečných 21:25.

Sokol Písek - HK Štart Trenčín 40:32 (19:13)
Najviac gólov: I. Luzumová 12/4, Borovská 8/1, Stellnerová 5 - Drobná 8/1, Rechtorisová 7, Šáteková, Žideková a Birkušová po 4. Pok. hody: 6/5 - 6/2, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: B. Frieser, L. Frieser (obaja ČR), 200 divákov.

Celý zápas vyhrávalo družstvo Písku, ale v I. polčase sa hostkám z Trenčína darilo sťahovať náskok domácich na 2 - 3 góly. Hádzanárkam Písku vyšiel vstup do druhého dejstva, hneď v jeho úvode si vypracovali rozhodujúci osemgólový náskok, ktorý si s prehľadom udržiavali až do konca (40:32).