Tesné víťazstvá Nových Zámkov a Považskej Bystrice

16.03.2011

Sumár výsledkov 23. kola extraligy mužov v hádzanej

Súhrn výsledkov stretnutí 23. kola extraligy mužov v hádzanej:

MŠK Hlohovec - MŠK Považská Bystrica 23:25 (12:12)

Najviac gólov: S. Mažár 9/3, Laho 4, Bočkay 3 - Vallo 8, J. Kozák 4, Firit 3, Ľ. Ďuriš 3/3
Pok. hody: 5/3 - 4/3, vylúčení: 6 - 2, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 300 divákov

Hlohovec neustále doťahoval náskok hostí. Hoci sa prvý polčas skončil nerozhodne 12:12, v druhom dejstve si Považská Bystrica vypracovala v 46. min štvorgólový náskok, ktorý domáci v zostávajúcom čase stačili len znížiť. Hlohovčania stratili v boji o play-off ďalšie dva body.

HC Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 39:37 (18:18)

Najviac gólov: Rábek 10, Bakos 10/6, Sivák 6 - Kucharík 10/6, Mikuš 9, Slaninka 7
Pok. hody: 7/6 - 7/6, vylúčení: 4 - 7, rozhodovali: Daňo a Sabo, 650 divákov

Hostia od úvodu zaskočili domácich a získali vedenie, ktoré si udržiavali až do 40. min. Novozámčanom v stretnutí nezachytali brankári, dvadsať minút pred koncom však otočili stav na 24:23 a toto vedenie už z rúk najmä vďaka húževnatosti a veľkej bojovnosti nepustili. Zverenci trénera Hatalčíka dosiahli vydreté víťazstvo 39:37.

1. MHK Košice - Tatran Prešov 32:32 (17:13)

Najviac gólov: Farkašovský 10/3, Fuňak 10, Čorej 4 - Sobol 8, Mazúr 6, Urban 5/2
Pok. hody: 6/4 - 2/2, vylúčení: 7 - 5, rozhodovali: Sivák a Dvorský, 250 divákov

Regionálne derby malo dobrú úroveň a bolo pomerne vyrovnanané. Do prestávky sa viac darilo domácim, keď si vypracovali štvorgólový náskok, no tradične nezvládli druhý polčas. Ešte dve minúty pred záverom viedli Košičania o dva góly, no v závere Farkašovský nepremenil pokutový hod a Mazur so Sobolom vyrovnali. Košičania mohli proti favorizovaným Prešovčanom, ktorí tento raz nepodali očakávaný výkon, získať aj viac ako bod.