2

W17 EHF Euro 2015

Iuventa v šlágri zdolala Šaľu, Slavia víťazom WHIL

27.03.2011

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 24. kola ženskej hádzanárskej súťaže WHIL (Women´s Handball International League) 2010/2011. Aktualizované.

Súboje 24. kola ženskej WHIL zodpovedali najhlavnejšie otázky. Nedeľňajšia výhra pražskej Slavie v Partizánskom 31:22 rozhodla o tom, že "zošívané" obhájili lanské prvenstvo po základnej časti a takisto vyriešila tajničku o poslednom slovenskom celku. Keďže Partizánske stráca na Trenčín dve kolá pred koncom už štyri body a vzájomné zápasy so Štartom (25:30 a 25:26) hovoria pre Trenčianky, práve HK Danlog pripadla priečka znamenajúca zostup. Na opačnom konci tabuľky sa pre zmenu bojovalo o slovenské prvenstvo pred vstupom do národného play-off, ktoré už beztak mala takmer definitívne zabezpečené Iuventa Michalovce (tri kolá pred koncom mala náskok piatich bodov). Šaľa napriek tomu v prvom polčase kládla tuhý odpor, ale po prestávke kraľovali domáce, ktoré si víťazstvom 29:25 zabezpečili post slovenskej jednotky. Blízko k istote tretieho miesta v play-off sú aj Bánovce nad Bebravou, ktoré v J. Hradci vyhrali presvedčivo 30:20. Dve kolá pred koncom majú pred štvrtým ŠKP Bratislava štvorbodový náskok. Ten ešte stačiť nemusí, hlavne ak v prvom vzájomnom súboji vyhrali doma "policajtky" 29:26 a ich posledné víťazné výsledky naznačujú výkonnostný vzostup. Ten potvrdili aj doma s Porubou, nad ktorou zvíťazili 33:29.
Dvadsiate piate kolo má jednotný termín v sobotu 2. apríla o 18.00 hod. Výnimkou je pondelňajší predohrávaný duel, v ktorom sa stretnú dve najlepšie družstvá súťaže: Iuventa Michalovce a Slavia Praha (17.30 hod.).

Sobota:
Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 29:25 (12:12)

Najviac gólov: Bachirievová 7/1, Wollingerová 6, Szöllosiová 5 - S. Szarková 6/3, Bérešová 4, L. Weibelová a Vidiečanová po 3. Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 4 - 7, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 1200 divákov.

Šláger najlepších dvoch slovenských tímov bol zároveň súbojom o najlepší vstup do play-off. Počas prvého polčasu sa tímy striedali vo vedení, aj preto sa skončilo prvé dejstvo nerozhodne 12:12. Prvý zlom nastal hneď po prestávke, keď Iuventa úvodných deväť minút vyhrala 4:0, vďaka čomu získala rozhodujúci náskok. Ten síce Duslo dokázalo stiahnuť na rozdiel dvoch gólov (17:15), ale od 50. min kraľovali na palubovke domáce hádzanárky, ktoré viedli aj o osem gólov - 28:20.

HK Štart Trenčín - DHK Baník Most 30:22 (17:13)
Najviac gólov: Birkušová a Šáteková po 6, Kovaličková 4 - Schererová 6, Tomášková 4. Pok. hody: 2/1 - 1/1, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 450 divákov.

Domáce hráčky predviedli v stretnutí veľmi dobrý výkon a svojmu súperovi prakticky nič vážnejšie nedovolili. Hosťujúce hráčky sa síce po zmene strán snažili zvrátiť nepriaznivý stav stretnutia, ale domáce hádzanárky Trenčína umnou hrou v obrane doviedli zápas do víťazného konca.

TJ Házená Jindřichov Hradec - Bánovský HK Gábor Bánovce nad Bebravou 20:30 (13:13)
Najviac gólov: Eliášová 5, Krupicová 4/1, Pilařová 3/1 - A. Tóthová 11/4, I. Bahýlová 7, Geričová 5. Pok. hody: 5/2 - 5/4, vylúčené: 6 - 3, rozhodovali: Halada a Zych (obaja ČR), 160 divákov.

V prvom polčase bol duel veľmi vyrovnaný, domáce hráčky dokázali držať krok s favorizovanými hádzanárkami Bánoviec. Po zmene strán sa prejavila lepšia fyzická pripravenosť slovenského družstva, ktoré zaslúžene triumfovalo.

ŠKP Bratislava - Sokol Poruba 33:29 (17:15)
Najviac gólov: H. Janšáková 10/2, Z. Janšáková 5, Kochanová 4 - Richvalská 10/3, Hrbková 6, R. Tomečková 5. Pok. hody: 5/5 - 3/3, vylúčené: 3:7, rozhodovali: Gabriš a Macko (obaja SR), 100 divákov.

Na začiatku vyrovnaného zápasu sa obidve družstvá striedali vo vedení. Záver prvého polčasu lepšie zvládli domáce hráčky, keď odskočili na rozdiel dvoch gólov a po zvyšok zápasu už nedovolili súperkám otočiť vývoj.

Nedeľa:

HK Danlog Partizánske - DHC Slavia Praha 22:31 (15:17)
Najviac gólov: Michnová 8/4, Minarčíková a Poláková po 4 - K. Černá a Keclíková po 5, Jedličková 5/1. Pok. hody: 4/4 - 3/1, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Dubaiová a Klieštiková (obe SR), 300 divákov.

Domáce hráčky stačili ešte do polčasovej prestávky držať s favoritom z Prahy krok a po prvom polčase svietil na svetelnej tabuli výsledok 15:17. V druhej polovici stretnutia sa však začali prejavovať technicky i fyzicky lepšie pripravené slavistky a postupne si vytvárali náskok. Partizánske najmä v záverečnej pätnásťminútovke na svojho súpera nestačilo a napokon prehralo o deväť gólov 22:31.

DHK Olomouc - Sokol Písek 21:22 (11:13)
Najviac gólov: Hejtmánková 4/3, Ružičková 4/3, Kelarová 4 - I. Luzumová 7/2, Vrabcová, Malá a Salačová po 3. Pok. hody: 7/6 - 2/2, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: J. Novotný a Horáček (obaja ČR), 350 divákov.

Duel bol od začiatku až do konca vyrovnaný a napínavý. Z dôležitosti tohto merania síl pramenilo veľké množstvo technických chýb, ktorých sa dopúšťali najmä domáce hádzanárky. V nervóznom závere mali hostky z Písku viac síl aj šťastia a napokon zvíťazili rozdielom jediného gólu 22:21.

HC Zlín - HC Britterm Veselí nad Moravou 29:20 (13:9)
Najviac gólov: Poznarová 11/5, Šviráková 5, H. Štěrbová 4 - Súkenníková 6, Kočí 5, Fleková 4/1. Pok. hody: 6/5 - 4/2, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula (obaja SR), 310 divákov.

V Zlíne sa stretli dva tímy zo špice tabuľky, čo hádzanárky dokazovali aj na ihrisku. Prvý polčas bol vyrovnaný, ale domácim hráčkam sa podarilo do polčasovej prestávky vybudovať si štvorgólový náskok (13:9). Hádzanárky Veselí nad Moravou medzi 36. a 48. minútou strelili iba jediný gól, kým Zlín ich dal osem a bolo rozhodnuté. V závere to bola už viac-menej exhibícia domáceho tímu, ktorý napokon triumfovali 29:20.