27

Tatran s víťaznou domácou rozlúčkou

27.03.2011

Tatran Prešov - Celebi FTC Budapešť 32:27 (15:16)

PREŠOV 27. marca (SITA) - Hádzanári Tatrana Prešov absolvovali víťaznú domácu rozlúčku s účinkovaním v najvyššej maďarskej súťaži 2010/2011. V nedeľňajšom zápase 24. kola Budapest Bank ligy zdolali v Tatran handball aréne tím Celebi FTC Budapešť 32:27 (15:16).

Pred solídne zaplneným hľadiskom boli väčšinu I. polčasu vo vedení hostia, ktorí Šarišanom občas dovolili vyrovnať. Po zmene strán domáci zlepšili obranu, za ktorou chytal spoľahlivo brankár Jakub Krupa a gólmi z rýchlych kontier otočili vývoj skóre vo svoj prospech. Dvanásťgólovú streleckú kanonádu predviedol krídelník Radoslav Antl, najlepším kanonierom Ferencvárosu bol slovenský reprezentačný pivot Martin Mazák so 6 gólmi. V bránke hostí sa predstavil aj ďalší člen národného tímu SR - brankár Teodor Paul, ktorého kouč v II. polčase vystriedal.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku majú v tomto ročníku zatiaľ bilanciu devätnásť výhier - tri prehry a v tabuľke im naďalej patrí 2. pozícia. Najbližšie sa hádzanári Tatrana predstavia v BB lige v piatok 1. apríla 2011 o 18.00 h, keď v rámci 25. kola nastúpia na pôde tímu Pajor Pálinka Kecskeméti KSE, v ktorom pôsobia slovenskí reprezentanti - pivot Andrej Petro a spojka Péter Szabó.

Hádzaná - maďarská liga - 24. kolo:

Najviac gólov: Antl 12/3, D. Krok 4, Sobol 4/2 - Mazák 6, Kelečevič 5, Bendó 4
Pok. hody: 5/5 - 2/1, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Cs. Kékes a P. Kékes (obaja Maď.), 910 divákov