26

Šalianky napokon so zemiakovou medailou

09.04.2011

Záverečné kolo WHIL rozhodlo o konečnom poradí v tabuľke, na stupni najlepších spomedzi našich iba Iuventa.

Záverečné kolo ženskej WHIL dalo odpoveď na otázku, kto bude tretím celkom na stupni najlepších za víťaznou Slaviou Praha a druhou Iuventou Michalovce. O bronz na diaľku medzi sebou súperili až tri tímy, Zlín, Šaľa a Veselí nad Moravou. Vyhral to Zlín, ktorý doma poľahky zdolal spomínanú Slaviu 31:23. Šaľa, ktorá zdolala Trenčín na jeho pôde 31:28, však obsadila štvrtú priečku, vzhľadom k lepším vzájomným stretnutiam s Veselí nad Moravou, ktoré takisto vyhralo v Písku. Vo zvyšných súbojoch 26. kola Bánovce nad Bebravou potvrdili výbornú formu v Partizánskom výhrou 37:24 a Iuventa Michalovce si ľahko poradila s Porubou 37:25. Po tomto súboji ocenili prezident SZH Jaroslav Holeša a generálny sekretár SZH Martin Simonides domáce hráčky striebornými medailami za konečné druhé miesto po základnej časti WHIL.

HK Štart Trenčín - HK Slovan Duslo Šaľa 28:31 (10:16)

Najviac gólov: Birkušová 12/1, Rajnohová 6/3, Šáteková 5 - Vidiečanová 9, Czaniková 7/2, Pileková 5. Pok. hody: 4/4 - 4/2, vylúčené: 1 - 6, rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 300 divákov.

Úvod zápasu patril hostkám, ktoré si vypracovali počas prvého polčasu mierny náskok a v závere polčasu ho dokázali zvýšiť na šesť bodov. V druhom polčase sa domáce zmobilizovali, v 10. min stav takmer vyrovnali (19:21). Potom zásluhou chýb v obrane domácich hráčok si Šalianky vypracovali opäť náskok a zápas vyhrali 28:31.

Iuventa Michalovce - Sokol Poruba 37:25 (9:13)
Najviac gólov: Bachyrevová 7/2, Polláková 6/1, Wollingerová 6 - R. Tomečková 7, Richvalská 5/3, Selucká 4. Pok. hody: 8/6 - 5/4, vylúčené: 5 - 6, ČK: 41. Bachyrevová (Iuventa) za tri vylúčenia, rozhodovali: Černý a Vydra (obaja SR), 750 divákov.

Vzhľadom k tomu, že obaja súperi mali v tabuľke WHIL miesto isté, ponúkli divákom iba tréningovú hádzanú. Domáce boli stále vo vedení, a to sa opakovalo aj v druhom polčase, keď sa na ihrisko dostali všetky náhradníčky.

HK Danlog Partizánske - Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 24:37 (14:16)
Najviac gólov: Michnová 11/3, Kankulová 5, Košíková 3 - A. Tóthová 12/1, Geričová 5/1, Z. Bahýlová a Michaličková 5. Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Halada a Zych (obaja ČR), 500 divákov.

Partizánske nastúpilo značne oslabené pre ochorenie viacerých hráčok. Prvý polčas bol vyrovnaný. V druhom začalo Partizánske strácať sily a ukázala sa prevaha bánovského družstva, ktoré zaslúžene vyhralo.

ŠKP Bratislava - TJ Házená Jindřichov Hradec 24:20 (12:12)
Najviac gólov: Z. Rychtarechová 7, Z. Janšáková 4, Gáborová 4 - Bubeníková 5, I. Matoušková 3, Horečková 3. Pok. hody: 3/2 - 4/3, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Rudinský a Mandák (obaja SR), 100 divákov.

Posledné kolo základnej časti prinieslo zápas slabej úrovne. Aj keď domáce družstvo urobilo množstvo technických chýb a nepremenilo veľa šancí, nakoniec im to stačilo na víťazstvo o štyri góly.

DHK Olomouc - DHK Baník Most 31:22 (16:10)
Najviac gólov: Ružičková 7/4, Hejtmánková 5/3, Vocilková a Kelarová 4 - Crhová 9/1, Beňušková 5, Kylarová a Mrkvičková po 2. Pok. hody: 9/7 - 2/1, vylúčené: 6 - 2, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 250 divákov.

Domáce hráčky začali zápas veľkým náporom, vytvorili si náskok, ktorý postupne zvyšovali až do konca stretnutia. Výborný výkon podali obe brankárky.

Sokol Písek - HC Britterm Veselí nad Moravou 26:29 (11:15)
Najviac gólov: Vyhnalová 7/4, Borovská 5 - Fleková 7/4, Súkenníková 6. Pok. hody: 4/4 - 4/4, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Cipov a
Pastierik (obaja SR), 150 divákov.

Domáce hráčky nastúpili oslabené o svoje najlepšie strelkyne Luzumovú a Stellnerovú, čo sa prejavilo na zostave. Snaha bola využívať streľbu z diaľky, čo sa však nedarilo najmä pre výborný výkon brankárky hostiek Černej. V polovici prvého polčasu si hostky vytvorili štvorgólový náskok, ktorý si potom udržali až do konca.

HC Zlín - Slavia Praha 31:23 (15:10)
Najviac gólov: Poznarová 10, Ručková 6, Pažourková 4 - Kutlvašrová 7/3, Černá 5, Kvasničková a Vítková po 4. Pok. hody: 0 - 3/3, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Hanák a Kosmák (obaja ČR), 400 divákov.

Prvých dvadsať minút bolo vyrovnaných, potom prevzal iniciatívu Zlín a v druhom polčase bol jasne lepší. Zvíťazila podstatne kvalitnejšia obrana Zlína, s ktorou si hostky nevedeli poradiť. Zlín sa vďaka tomuto víťazstvu stal definitívne bronzovým medailistom ligy.