Máj 2024
3

V úvode play-off Košice zaskočili Považanov

16.04.2011

Úvodné výsledky extraligy play-off: Považská Bystrica - Košice 24:28 (12:12) a Prešov - Nové Zámky 41:30 (20:19).

Prvé semifinálové stretnutia play-off hádzanárskej extraligy mužov priniesli hladké víťazstvo obhajcu titulu Tatrana Prešov a domácu prehru MŠK Považská Bystrica. Prešovčania sa pomalšie rozbiehali, prvý polčas duelu s hráčmi HC Štart Nové Zámky vyhrali len o gól, ale napokon zdolali svojho súpera jednoznačne 41:30. Považania zaváhali pred svojimi fanúšikmi, keď nezvládli záver zápasu s hádzanármi 1. MHK Košice a podľahli im 24:28. Druhé súboje semifinálových sérii sú na programe v stredu 20. apríla na palubovkách Novozámčanov, resp. Košičanov.

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 41:30 (20:19) - stav série 1:0

Najviac gólov: Antl 14/1, Sobol 6/1, T. Mažár 5 - Bakos 9/4, Kleis 6/1, Rábek, Szucs, Straka a Tuma po 3. Pok. hody: 6/3 - 5/5, vylúčení: 6 - 6, ČK: Szucs (N. Zámky) za faul, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 1070 divákov.

Prešovčania toto stretnutie, od ktorého sa čakalo, že nebude ľahké, nezačali práve najlepšie. V 5. min prehrávali 2:5, ale v 12. min bol už stav nerozhodný 6:6. V druhom polčase sa už prejavila väčšia herná zohratosť i kondícia domáceho mužstva, ktoré si najmä rýchlymi protiútokmi vybojovalo 10-gólový náskok a ten si už udržalo do konca stretnutia. Posledný gól Tatrana strelil v záverečnej minúte brankára Krupa zo 7 m hodu.

MŠK Považská Bystrica - 1. MHK Košice 24:28 (12:12) - stav série 0:1
Najviac gólov: Ďuriš 7/2, Vallo 5, M. Kozák 3 - Hruščák 10/2, Guzy 6, Farkašovský 4/1. Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 950 divákov.

Zápas sa od začiatku hral v rýchlom tempe. Po vyrovnanom úvode si hostia v 11. min vypracovali trojgólový náskok 6:3. Domácim sa ho podarilo zlikvidovať v 23. min, keď vyrovnali na 8:8. Úvod druhého dejstva lepšie vyšiel domácim, keď v 33. min viedli 15:12. Vzápätí však Košičania strelili štyri góly po sebe. Družstvá sa následne "ťahali" o každý gól. Záver patril hosťom, ktorí sa v 51. min dostali do vedenia 23:22 a napokon v prvom semifinálovom dueli zvíťazili nad domácimi Považanmi.

Ďalší program semifinálových sérií play-off extraligy hádzanárov o majstra SR 2010/2011 (hrá sa na 3 víťazstvá):

2. stretnutia (streda 20. 4.): 18.00 h HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov, 18.00 1. MHK Košice - MŠK Považská Bystrica,
3. stretnutia (sobota 23. 4.): 18.00 h Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky, 18.00 MŠK Považská Bystrica - 1. MHK Košice,
prípadné 4. stretnutia (streda 27. 4.): 18.00 h HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov, 18.00 1. MHK Košice - MŠK Považská Bystrica,
prípadné 5. stretnutia (sobota 30. 4.): 18.00 h Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky, 18.00 MŠK Považská Bystrica - 1. MHK Košice.