W17 EHF Euro 2015

Desiata výhra mužov Michaloviec

16.04.2011

HC winLand v odvetnej časti ešte nestratil ani bod. Aktualizované.

V sobotu pokračovala štyrmi stretnutiami prvá hádzanárska liga mužov. Zaujalo hlavne víťazstvo Michaloviec, ktoré zdolali doma Martin 32:15, čím potvrdili absolútnu stopercentnosť v odvetnej časti súťaže a zároveň zaokrúhlili svoju šnúru víťazstiev na desať stretnutí. Pre zverencov trénera Pavla Jana to bola zároveň rozlúčka s domácou pôdou, keďže o dva týždne sa predstavia v Prešove proti rezerve Tatrana, nasledujúci duel 21. kola s Modrou predohrali 3. apríla (28:22) a v záverečnom kole vycestujú do Stupavy. Vo zvyšných stretnutiach zaujal obrat Malaciek v prievidzskej City aréne proti Bojniciam, ktoré ešte do prestávky viedli 13:11, ale nápor hostí obrátke nezvládli a napokon kapitulovali po výsledku 23:25. Podobný scenár mal aj duel v Trebišove, kde domáci po prvom polčase ešte viedli o päť gólov (14:9), ale po zmene strán im odišli sily, Duslo im nasúkalo 20 gólov a napokon vyhralo 29:26. Na východe sa darilo aj Levoča, ktorá doma pokorila Stupavu 27:22.

Štatistika
Michalovce - Martin 32:15 (14:8)
Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčenia: 2 - 2. Rozhodovali: Klimko a Klus - 300 divákov.
HC winLand: Bumbera, Kolpak - Gamrát 8, Kyseľ 3, Frajkor 3/3, Regenda 4, Krajňák 1, Oblažný, Dani, Lörinc 3, Vetrecin 2, Pilník 2, Pivarník 1, Cibere 4.
MHK: Dobroň, Kamien - Pleischhandl, Dobranský, Veterník, Klimo 1, Biro 2, Buvala 4, Malík 6/1, Štrbák 1, Saitz 1/1, Valent.

Výsledky 19. kola prvej hádzanárskej ligy mužov, sobota: Bojnice - Malacky 23:25 (13:11), Michalovce - Martin 32:15 (15:8), Levoča - Stupava 27:22 (16:12), Trebišov - Duslo Šaľa 26:29 (14:9). Nedeľa: Dubnica - Prešov "B" 25:44 (10:21), ŠKP B Pezinok - Modra 29:33 (14:16).