Máj 2024
5

Považania znížili, Prešov sa odpútal

23.04.2011

Výsledky tretích zápasov semifinále play-off: Považská Bystrica - Košice 24:22 (7:8), Prešov - Nové Zámky 43:29 (21:14).

Po tretích semifinálových stretnutiach play-off hádzanárskej extraligy mužov nie je známy ešte ani jeden finalista. V sobotňajších dueloch sa zrodili víťazstvá domácich tímov. Hráči MŠK Považská Bystrica zdramatizovali sériu s 1. MHK Košice, nad ktorým vyhrali 24:22 a znížením stavu na 1:2 na zápasy odvrátili prvý postupový mečbal súpera. Hádzanári Tatrana Prešov sa spamätali zo stredajšieho zaváhania a nad HC Štart Nové Zámky zvíťazili jednoznačne 43:29. Obhajcovia majstrovského titulu sa ujali vedenia v sérii 2:1 a už ich len jeden triumf delí od postupu do finále.
Štvrté súboje semifinálových sérii sú na programe v stredu 27. apríla na košickej, resp. novozámockej pôde.

MŠK Považská Bystrica - 1. MHK Košice 24:22 (7:8) - na zápasy: 1:2
.
Najviac gólov: Firit, Vallo, Adamčík a J. Kozák po 4 - Guzy 5, Farkašovský 5 a Hruščák 4/1. Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčení: 1:0, 7 m hody: 1/1 - 2/1, 826 divákov.

V prvom polčase bol zápas chudobný na góly. Úvod lepšie vyšiel domácim, ktorých napriek niektorým nepresným strelám podržal brankár Kovačin. Považská Bystrica viedla až do 21. min, keď hostia vyrovnali na 5:5 a na konci polčasu už Košice mali tesný náskok 8:7. V 46. min sa Považania dostali na sľubných 17:14, ale vzápätí východniari piatimi gólmi po sebe išli do vedenia. Záver zápasu bol napínavý a lepšie ho zvládli domáci, ktorý odvrátili prvý postupový mečbal Košíc.

Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky 43:29 (21:14) - na zápasy: 2:1.
Najviac gólov: M. Urban 9/4, Pekár 8, Antl 7/2 - Rábek 8, Kleis 7, Bakoš 6/3. Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčení: 9:7, ČK: 49. Fabián (Štart) za hrubý faul, 7 m hody: 7/6 - 3/3, 613 divákov.

Domáci na rozdiel od stretnutia v Nových Zámkoch začali agresívnejšie najmä v obrannej činnosti. Prejavilo sa to na
narastajúcom skóre v ich prospech. V druhom polčase Prešovčania najmä rýchlymi kontrami svoj náskok neustále zvyšovali a dokázali dosiahnuť aj vytúženú štyridsiatku.

Program semifinálových sérií play-off extraligy hádzanárov o majstra SR 2010/2011 (hrá sa na 3 víťazstvá):
4. stretnutia (streda 27. 4.): 18.00 h HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov, 18.00 1. MHK Košice - MŠK Považská Bystrica,
prípadné 5. stretnutia (sobota 30. 4.): 18.00 h Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky, 18.00 MŠK Považská Bystrica - 1. MHK Košice.