Máj 2024
3

Začiatok ženského semifinále v znamení favoritov

30.04.2011

Prvé stretnutia národného semifinále ženského play-off: Michalovce - ŠKP Bratislava 32:21 (17:11), Šaľa - Bánovce nad Bebravou 24:19 (8:9).

Prvé stretnutia semifinálových sérií národného play-off hádzanárok o titul majstra SR priniesli očakávané víťazstvá domácich tímov. Iuventa Michalovce si v repríze lanského finále poradila s úradujúcim šampiónom ŠKP Bratislava jednoznačne 32:21, hoci necelých dvadsať minút pred koncom bol stav ešte nerozhodný 19:19. Hráčky HK Slovan Duslo Šaľa sa proti Bánovskému HK Gabor Bánovce nad Bebravou pomalšie rozbiehali, ale zlepšeným výkonom v druhom polčase si vybojovali víťazstvo 24:19. V nedeľu predpoludním sa hrajú v Michalovciach a Šali druhé zápasy semifinálových sérií.

Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 32:21 (17:11) - stav série 1:0

Pok. hody: 3/3  - 6/3, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Pešek a Pavlát (obaja ČR) - 800 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 4/3, Bačíková 1, Horňáková, Hollá 2, Szöllösiová 2, Polláková 6, Rebičová, Maszkaľová, Hvostaľová, Tobiašová 7, Wollingerová 6, Trehubovová 4.

ŠKP: Školková, Škvareninová - Rychtárechová 5, Hlásniková, Kochanová 2, Globanová, Kováčová 1, Gáborová, H. Janšáková 2/2, Z. Janšáková 2, Kodajová 9/1.

Domáce hráčky v prvom polčase potvrdzovali úlohu favorita, no húževnatý súper z Bratislavy v poslednej minúte úvodného dejstva dvoma gólmi odštartoval nevídaný zvrat. Prvých dvanásť minút druhého polčasu sa skončilo 2:8 a stav sa tak vyrovnal na 19:19. Michalovce sa však včas spamätali, a keďže do konca zápasu dovolili streliť ŠKP už len dva góly a samé nastrieľali trinásť, vyhrali pohodlne 32:21. ňDruhý zápas je na programe v nedeľu od 11.30 h.

HK Slovan Duslo Šaľa - Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 24:19 (8:9) - stav série 1:0

Najviac gólov: Trochtová 6, Bérešová 4, Veselková 4/2 - Tóthová 6/4, Z. Bahýlová 7, I. Bahýlová 2. Pok. hody: 7/3 - 6/5, vylúčené: 2 - 6, ČK: Geričová (Bánovce) za 3 vylúčenia, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 700 divákov.

V dramatickom a vyrovnanom zápase sa domáce začali presadzovať až v 15. min, keď získali náskok, ktorý si udržali až do konca stretnutia.