Máj 2024
3

Iuventa vo finále, Bánovce znížili stav série na 1:2

07.05.2011

Tretie zápasy ženského semifinále play-off: ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce 21:25 (11:11), Bánovce nad Bebravou - Šaľa 21:19 (11:8)

Prvými finalistkami národného play-off hádzanárok o titul majstra SR sa podľa očakávania stali hráčky Iuventy Michalovce, ktoré zvíťazili v Modre nad domácim úradujúcim šampiónom ŠKP Bratislava 25:21. Zverenky trénera Dušana Daniša vyhrali celú sériu 3:0 na zápasy a už môžu čakať na súpera, s ktorým budú bojovať o prvenstvo. Hádzanárky Bánovského HK Gabor Bánovce nad Bebravou totiž odvrátili prvý postupový mečbal HK Slovan Duslo Šaľa, ktorého v sobotňajšom treťom semifinálom dueli zdolali doma 21:19 a znížili stav série na 1:2. Štvrtý vzájomný súboj medzi Bánovčankami a Šaliankami je na programe v nedeľu 8. mája o 10.30 h.

ŠKP Bratislava - Michalovce 21:25 (11:11) - stav série 0:3

Pok. hody: 4/3  - 4/3, vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR) - 200 divákov.

ŠKP: Školková, Škvareninová, Leviczká - Rychtárechová 2, Tomášechová, Kochanová 2, Štetáková 5, Globanová, Kováčová 3, Gáborová 2, Marčeková, Z. Janšáková 2, Kodajová 5/3.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 2, Bačíková 2, Horňáková, Hollá 1, Szöllösiová 3, Polláková 3, Rebičová, Maszkaľová, Hvostaľová, Tobiašová 8/3, Wollingerová 4, Trehubovová 2.

V bojovnom stretnutí chceli domáce hráčky ukázať, že majú na prvú štvorku a do súpera sa pustili hneď od začiatku, no ten vďaka lepšiemu fyzickému fondu dotiahol zápas do víťazného konca. do 52. minúty, keď bol stav nerozhodný 20:20. Vtedy Iuventa udrela. Vďaka výbornej obrane vyrážala do rýchlych protiútokov, Hollá jedným gólom a Szöllösiová ďalšími dvoma privodili zvrat na 20:23, čím východniarky získali kľúčový náskok. V 56. minúte Zuzana Janšáková ešte znížila na 21:24, ale posledné slovo patrilo pivotke Wollingerovej, ktorá spečatila nielen víťazstvo Michaloviec, ale aj ich postup do finále.

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - Slovan Duslo Šaľa 21:19 (11:8) - stav série 1:2

Najviac gólov: Tóthová 8/4, Surovčíková 5, Bahýlová 3 - Weibelová 5, Bérešová 4, Vidiečanová 3. Rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), vylúčené: 3:5, 7 m hody: 7/4 - 1/1, 400 divákov.

Bolo to bojovné a dramatické stretnutie. Na jeho začiatku sa ujali vedenia hostky. Až do 5. min nedali domáce hráčky žiaden gól. Potom však prišla hluchá chviľka hráčok Šale, kedy od 11. do 26. min zase ony nedostali loptu ani raz do domácej bránky. Domáce sa dostali do vedenia a náskok si už udržali až dokonca.

ČESKO:

HC Britterm Veselí nad Moravou - HC Zlín 17:14 (6:9) - stav série 1:2

Góly: Fleková 8/5, Drotárová a Súkenníková 4 - Poznarová 4/1, Adámková 3. Pok. hody: 5/5 - 1/1, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), 350 divákov.

DHK Olomouc - DHC Slavia Praha 33:36 po II. predĺžení (10:11, 27:27 - 31:31) - konečný výsledok série 0:3, postupuje Slavia

Góly: Kelarová 8, Ružičková 7/1, Samcová 5 - Keclíková 8, Černá a Tomečková po 5, Kutlvašrová 5/1.