3

Po veľkej dráme do finále napokon Šaľa

08.05.2011

Štvrté semifinále ženského play-off: Bánovce nad Bebravou - Šaľa 25:26 (9:17).

Po veľkom boji si finálovú miestenku proti Iuvente Michalovce vybojovali hádzanárky Šale, ktoré vo štvrtom semifinálovom zápase série play-off vyhrali v Bánovciach nad Bebravou 26:25, hoci do prestávky už viedli 17:9. Mohutný finiš domácich, ktoré v 56. minúte vyrovnali 24:24, napokon na vynútenie si piatej rozhodujúcej bitky nestačil a z postupu sa radovala Šaľa. Finálová séria o zlato sa začne o týždeň v sobotu o 17.30 hod. v michalovskej Chemkostav aréne, druhý zápas sa hrá v nedeľu o 11.00 hod. na rovnakom mieste. Bánovce nad Bebravou si v sérii o tretie miesto zahrajú proti druhému zdolanému semifinalistovi ŠKP Bratislava.

Štvrtý zápas semifinálovej série play-off: Bánovce nad Bebravou - Duslo Šaľa 25:26 (9:17) - konečný stav série 1:3.

Najviac gólov: A. Tóthová 10/5, Gogová 5, Geričová 3/1 - Vidiečanová 5, Weibelová 5, Pileková 4. Pok. hody: 7/6 - 2/2, vylúčené: 3 - 10, ČK: Piskayová (Šaľa), rozhodovali: Kavulič, Skružný, 400 divákov.

Na začiatku chytili taktovku do rúk hostky. Bánovce mali časté problémy v obrane a nepremieňali otvorené šance, čo vyústilo do osemgólového náskoku Šale po polčase (9:17 z pohľadu domácich). V druhom polčase Šaľa bránila veľmi tvrdo a jej hráčky boli často vylučované. To umožnilo hádzanárkam z Bánoviec vzchopiť sa a dotiahnuť náskok. Na víťazstvo to však nestačilo. Šaľa tak postúpila do finále po najtesnejšom víťazstve.