Máj 2024
3

Iuventa opäť sfúkla Šaľu, má dva mečbaly

15.05.2011

Druhý súboj ženskej finálovej série o majstra: Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 32:22 (14:14) - stav série 2:0. Aktualizované.

Hádzanárky Iuventy Michalovce využili výhodu domáceho prostredia aj v druhom stretnutí finále národného play-off WHIL 2010/2011, ktoré sa hrá sa na 3 víťazstvá. Zverenky trénera Dušana Daniša po sobotňajšej výhre 35:25 zvíťazili aj v nedeľu nad hráčkami HK Slovan Duslo Šaľa desaťgólovým rozdielom - tentoraz 32:22 (14:14). Michalovčanky vedú v sérii 2:0 na zápasy a od zisku svojho štvrtého slovenského titulu v ére samostatnosti ich delí už len jeden triumf. Finálová séria sa na budúci týždeň presúva do Šale, kde je v sobotu 21. mája o 15.30 h na programe tretí duel a v nedeľu 22. 5. o 11.00 h prípadný štvrtý súboj o majstra. V sérii o 3. miesto hádzanárky Bánovského HK Gabor Bánovce nad Bebravou vyhrali nad úradujúcim šampiónom ŠKP Bratislava dvakrát rozdielom štyroch gólov - v sobotu 23:19 (10:10) a v nedeľu 26:22 (14:8). V boji o bronz majú teda tri mečbaly. V národnom play-off o titul majstra ČR sa úvodné finále skončilo prekvapením. Favorizované družstvo DHC Slavia Praha v sobotu podľahlo doma HC Britterm Veselí nad Moravou 28:32 (15:11). Trénerom hosťujúceho tímu, ktoré potom v nedeľu prehralo so Slaviou 22:28 (11:14), je Slovák Peter Sabadka.

Hádzaná - ženy - WHIL 2010/2011 - národné play-off o titul majstra SR - finále - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

NEDEĽA
Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 32:22 (14:14) - stav série 2:0

Pok. hody: 2/1 - 5/3, vylúčené: 6 - 6, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 1100 divákov

Iuventa: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 2, Bačíková 2, Horňáková, Hollá 1, Szöllösiová 7, Kalaninová, Polláková 5, Rebičová, Hvostaľová, Tobiašová 5/1, Wollingerová 6, Tregubovová 4.

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Zemáneková 1/1, Trochtová 1, S. Kováčová, Piskayová 4/2, Vidiečanová 3, Bérešová 4, Pócsiková, Czaniková, Dubajová 2, Pileková 1, L. Weibelová 3, Veselková 3.

Na otvárací gól hosťujúcej Weibelovej odpovedala Iuventa päťgólovou šnúrou a kouč Dusla Lukačín si v 7. min za stavu 1:5 zobral oddychový čas. Jeho zverenky znížili na 4:6, ale domácim sa podarilo ujsť na 11:5. Šalianky zakontrovali štvorgólovou šnúrou, vďaka ktorej sa v 22. min dotiahli na 9:11 a donútili aj michalovského trénera Daniša vybrať si oddychový čas. V 24. min zvýšila Wollingerová na 13:10, no hostky strelili štyri góly za sebou a desať sekúnd pred koncom I. polčasu sa prvýkrát ujali vedenia 14:13. Štyri sekundy pred odchodom na prestávku však domáca Tregubovová vyrovnala.

V druhom polčase sa obe družstvá ťahali gól na gól do 38. min, keď Veselková zrovnala stav na 18:18. Potom prišla do bránky Iuventy Gubiková, čo sa ukázalo ako kľúčový moment, keďže do konca zápasu inkasovala už len štyrikrát, z toho trikrát z hry. Michalovčanky šnúrou šiestich presných zásahov získali štvrťhodinu pred koncom rozhodujúci náskok (24:18). Šaliankam nevychádzala ani hra v početnej výhode, v ktorej tiež ťahali za kratší koniec. Domáce hádzanárky po ďalšej gólovej šnúre zvýšili v 51. min na 28:19 a o osude duelu, ktorý napokon vyhrali 32:22, bolo rozhodnuté.

Najbližší program:
WHIL - národné play-off o majstra SR - program finále (hrá sa na tri víťazstvá):
3. zápas: sobota (21. 5.):
15.30 h HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce - priamy prenos DIGI Sport,

prípadný 4. zápas: nedeľa (22. 5.): 11.00 h HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce,
prípadný 5. zápas: streda (25. 5.): 17.30 h Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa.

Národné play-off - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou - ŠKP Bratislava 26:22 (14:8) - stav série 2:0
Najviac gólov: Geričová 8/4, Hrubá 4, I. Bahýlová 4 - Z. Rychtarechová 8, H. Janšáková 3. Pok. hody: 5/4 - 0/0, vylúčené: 3 - 6, rozhodovali: Bečička a Horák (obaja ČR), 300 divákov.

Hráčky Bánoviec nad Bebravou nadviazali na svoj dobrý výkon z druhého polčasu prvého súboja a zvíťazili opäť o 4 góly, tentoraz 26:22 (v sobotu 23:19). Domáce si už na začiatku vypracovali vedenie a réžiu mali až do prestávky pevne v rukách. Do šatní išli so 6-gólovým náskokom (14:8). V druhom dejstve sa obraz hry výraznejšie nezmenil a hostiteľky v niektorých fázach viedli dokonca o 10 gólov. Možnosť teda dostali aj hráčky z lavičky a hosťujúcim Bratislavčankám sa aspoň podarilo znížiť na konečných 22:26 z ich pohľadu.

ČESKO:

SOBOTA
národné play-off o majstra ČR - finále - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
DHC Slavia Praha - HC Britterm Veselí nad Moravou 28:32 (15:11) - stav série 0:1
Góly: K. Černá 8, Kutlvašrová 7, R. Tomečková 5 - J. Tomečková 6, Fleková 5, Chmelařová 5, 150 divákov.

NEDEĽA
národné play-off o majstra ČR - finále - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):
Góly: Kutlvašrová 10, K. Černá 6, Raková 3 - Fleková 8, Drotárová 5, Súkenníková 4, 200 divákov.

o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu): DHK Zora Olomouc - HC Zlín 21:18 (9:12)
Góly: Severová a Kubáčková po 4, Hejtmánková 4/4 - Salčáková 5, Hrbková 4, Poznarová 3/1.