19

Tesné víťazstvo Sloveniek vo Švajčiarsku

04.06.2011

Švajčiarsko - Slovensko 28:29 (10:13)

HERISAU 4. júna (SITA) - Hádzanárky Slovenska zvíťazili v sobotu v Herisau v prvom z dvojice medzištátnych priateľských zápasov nad domácim Švajčiarskom 29:28 (13:10). Druhý vzájomný duel je na programe v nedeľu (5. 6.) opäť v Herisau so začiatkom o 17.30 h. Slovenky potom v rámci prípravy na kvalifikáciu ME 2012, ktorá sa začne na jeseň tohto roka, odohrajú budúci týždeň dve stretnutia s Rakúšankami - v utorok (7. 6.) o 19.00 h vo Schwarzi a v stredu (8. 6.) o 18.00 h v Innsbrucku.

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Túrociová - Kovaličková 3, Trochtová 3, Stuparičová 9, Hollá, Pileková 4, Bérešová 1, Birkušová, Jakubisová 5, M. Školková 2, Polláková 2, Wollingerová

Pok. hody: 3/1 - 8/5, vylúčené: 6 - 2, ČK: Ineichenová (Švajč.) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Boskovski a Stalder (obaja Švajč.), 300 divákov

Ján Beňadik (asistent trénera SR): "V prvom polčase sme sa prezentovali veľmi dobrou defenzívou podporenou dobrým výkonom brankárky Gubikovej. Z našej strany bolo v hre však aj veľa nepresností a množstvo nepremenených príležitostí. Cez otvorenú defenzívu domácich sme si vytvárali jednoznačné gólové šance, ktoré sme však nepremieňali, čo sa prenieslo aj do druhého polčasu. Hoci sme takmer celý zápas vyhrávali, v druhom dejstve sa Švajčiarsky dostali do vedenia a vzápätí mali štvorminútovú výhodu presilovky. Paradoxne nás oslabenie nakoplo. Dievčatá zabojovali, opäť naklonili skóre na našu stranu a už sme si vedenie udržali až do konca."