Júl 2022
PUSŠPSN
5

W17 EHF Euro 2015

Trojgólová prehra Sloveniek v Rakúsku


07.06.2011


Zverenky trénera Štefana Katušáka utpeli prvú porážku v rámci tohto prípravného bloku.


Slovenské hádzanárky podľahli v utorok v úvodnom z dvojice prípravných zápasov s Rakúskom na palubovke súperiek vo Schwazi 31:34. Už v stredu si zverenky trénera Štefana  Katušáka súboj s Rakúšankami zopakujú a v Innsbrucku sa postarajú o "predkrm" večerného kvalifikačného šlágra mužov medzi domácimi a Nemcami.

prípravný zápas:


Rakúsko - Slovensko 34:31 (19:18)

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Túrociová, Gubiková - Pileková 6/2, Stuparičová 3, Hollá 5/1, M. Školková 7, Polláková 1, Wollingerová 1, Trochtová 2, Kovaličková 1, Jakubisová 3/1, Bérešová 2, Birkušová 2. Najviac gólov Rakúska: Engelová 13/5, 7m hody: 6/6 - 6/4, vylúčenia: 2:2.

Slovenky, ktoré nakoniec po ich príchode zo Švajčiarska neposilnila kanonierka Katarína  Dubajová, mohli mrzieť najmä dve pasáže duelu. Počas štyroch minút v závere prvého dejstva prišli o sľubný štvorgólový náskok (16:12) a potom vstup do druhej časti znamenal postupný rakúsky trhák na päť (27:22) a neskôr až šesťgólový rozdiel. Trénera Katušáka ešte pred prestávkou rozhodcovia za protesty potrestali aj žltou kartou. Záver duelu síce jeho hráčky zvládli lepšie a postupne znížili až na rozdiel troch gólov a vynútili si aj rakúsky oddychový čas, no na väčšiu drámu to už nestačilo.

Tréner SR Štefan Katušák: "S prvým polčasom som mohol byť spokojný, až do 25. minúty sme boli lepším tímom na palubovke. Škoda, že sme potom doplatili na jedno vylúčenie a viacero zahodených šancí. Po obrátke nám domáce trochu ušli, no myslím, že to mal za následok už aj úbytok fyzických síl, predsa len to bol náš tretí duel v priebehu štyroch dní a najmä streľba nášho preriedeného spojkového radu už nebola taká účinná. Ale dievčatá bojovali a myslím si, že prehra o tri góly vystihla dianie na ihrisku."

ďalší prípravný program SR:

streda, 8. júna: Rakúsko - Slovensko (18.00, Innsbruck).

Zdroj: SITASLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL