26

Aj v odvete prehre Sloveniek s Rakúšankami

08.06.2011

Rakúsko - Slovensko 33:26 (16:14).

Hádzanárky Slovenska neuspeli v odvetnom medzištátnom priateľskom stretnutí, keď po utorkovej prehre vo Schwazi 31:34 podľahli v stredu v Innsbrucku domácim Rakúšankám 26:33 (14:16). Zverenky trénera Štefana Katušáka sa z reprezentačnej akcie, ktorá bola súčasťou ich prípravy pred jesenným začiatkom kvalifikácie ME 2012, vrátia domov s vyrovnanou bilanciou dve víťazstvá - dve prehry. Počas uplynulého víkendu totiž dosiahli dve výhry vo Švajčiarsku (29:28, 35:28).

Slovenky nastúpili opäť bez spojky Kataríny Dubajovej, ktorá napokon nepricestovala za nimi ani na zápasy do Rakúska. Znovu však začali lepšie a v 10. min vyhrávali už 8:4. Z vedenia sa však dlho netešili a po štvrťhodine hry bolo vyrovnané (8:8). Gól Lýdie Jakubisovej v 18. min na 10:9 znamenal poslednýkrát slovenské vedenie v dueli, ktorý bol predzápasom večerného kvalifikačného šlágra o postup na mužské ME Rakúsko - Nemecko. Rakúšanky ešte do polčasovej prestávky získali dvojgólový náskok (16:14), ktorý po zmene strán navýšili na sedem presných zásahov. Tento rozdiel v prospech domácich svietil na ukazovateli skóre aj po záverečnom hvizde (33:26).

Výsledok - streda:

Rakúsko - Slovensko 33:26 (16:14)

Pok. hody: 7/6 - 5/3, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Brunner a Salah (obaja Švajč.), 1500 divákov.

Priebeh: 1:0, 2:3, 3:3, 3:6, 4:8, 8:8, 8:9, 9:10, 12:10, 14:11, 14:13, 15:14, 18:14, 22:17, 25:19, 27:20, 27:23, 30:24, 32:25, 33:26.

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Gubiková, Túrociová - Kovaličková 1, Trochtová 1, Stuparičová 3/1, Hollá 3, Pileková 1/1, Bérešová 5, Birkušová, Jakubisová 6, M. Školková 1, Polláková 4/1, Wollingerová 1. Najviac gólov za Rakúsko: Subkeová 9/6, Magelinskasová 6, Engelová 4 .

Ján Beňadik (asistent trénera SR): "Vstup do stretnutia sme mali podobný ako v utorok. V predchádzajúcom dueli nám Engelová nastrieľala 13 gólov, preto sme sa viac zamerali na jej bránenie. Dnes však viac hrala Rotisová-Nagyová, od ktorej vychádzali útočné akcie domácich, a preto bol rakúsky spojkový rad opäť nebezpečný. My sme mali na začiatku slušnú obranu, presadzovali sme sa z protiútokov, prvej i druhej vlny. Rakúšanky otočili vývoj prvého dejstva v jeho závere. V druhom polčase nám približne v jeho polovici definitívne odskočili na rozdiel šiestich - siedmich gólov. Fyzická prevaha domácich bola vtedy už jednoznačná. Nám už dochádzali sily."