Jún 2020
PUSŠPSN
7

W17 EHF Euro 2015

Žiačky Prešova a Michaloviec majsterkami Slovenska


13.06.2011


Počas víkendu sa uskutočnili šampionáty v kategóriách mladších a starších žiačok.


Staršie žiačky

Víťazom finálového turnaja starších žiačok v Košiciach sa stali hráčky ŠŠK SLŠ Prešov, ktoré v stretnutí o zlato zdolali nádeje michalovskej Iuventy 15:14 gólom štyri sekundy pred sirénou. Už sa pritom zdalo, že Zemplínčanky natiahnu svoiu spanilú jazdu, keďže svoje postupy až do finále korunovali výhrami po remízach v riadnych hracích časoch až po strelách z pokutových hodov. Mladým Prešovčankám blahoželáme a pevne veríme, že práve tieto talenty naštartujú novú éru ženskej hádzanej v centre Šariša.

                                skupina A                                           Tabuľka A-skupiny
1.     12:00     A      Bratislava - Košice        29 : 13       A1 Bratislava   2   1   0   74:54   5b
2.     13:00     B      Nitra - Partizánske       14 : 26        A2 Prešov       2   1   0   63:50   5b
3.     14:00     A      Prešov - Michalovce      18 : 11       A3 Michalovce   1   0   2   49:50   2b
4.     15:00     B      Šaľa - Bytča                  18 : 23         A4 Košice       0   0   3   39:71   0b
5.     16:00     A      Bratislava - Michalovce 22 : 18     

                                skupina B                                          Tabuľka B-skupiny
6.     17:00     B      Nitra - Bytča           22 : 22               B1 Partizánske   3   0   0   67:43   6b
7.     18:00     A      Prešov - Košice      22 : 16             B2 Bytča        1   1   1   57:55   3b
8.     19:00     B      Šaľa - Partizánske      17 : 26        B3 Šaľa       1   0   2   56:65   2b
9.     20:00     A      Bratislava - Prešov      23 : 23        B4 Nitra        0   1   2   52:69   1b

sobota 11.6.2011           
číslo zápasu     čas     sk.     rozpis zápasov     výsledok     
10.     8:00     B      Nitra - Šaľa                      16 : 21     
11.     9:00     A      Michalovce - Košice       20 : 10     
12.     10:00     B      Bytča - Partizánske      12 : 15     
13.     11:00            Bratislava - Nitra             27 : 17     
14.     12:00            Prešov - Šaľa                  19 : 11     
15.     13:00           Michalovce - Bytča       po 7m hodoch      25:23 (20:20)     
16.     14:00           Košice - Partizánske     8 : 18     
17.     15:00           Bratislava - Michalovce  po 7m hodoch      21:22 (20:20)     
18.     16:00           Prešov - Partizánske      14 : 10     
19.     17:00           Nitra - Bytča                     14 : 20     
20.     18:00           Šaľa - Košice                  17 : 14     

Zápasy o umiestnenie:
21.     19:00           Nitra - Košice                   o 7.miesto      16 : 10     
                               Šaľa - Bytča                       o 5.miesto      14 : 18     
23.     9:00            Bratislava - Partizánske   o 3.miesto      24 : 11
24.     10:00          Michalovce - Prešov         o 1.miesto      14 : 15

Poradie: 1. Prešov, 2. Michalovce, 3. ŠKP Bratislava, 4. Partizánske, 5. Bytča, 6. Šaľa, 7. UDHK Nitra, 8. Košice.

Najlepšia hráčka: Veronika Šumberová (Prešov),
Najlepšia strelkyňa: Paulína žakovská (ŠKP Bratislava) - 37 gólov,
Najlepšia brankárka: Miroslava Ferečníková (Iuventa Michalovce).

Mladšie žiačky

Majstrom Slovenska v kategórii mladších žiačok sa stali hráčky usporiadateľskej Iuventy Michalovce, ktoré vo finálovom súboji zdolali ŠKP Bratislava rozdielom štyroch gólov 19:15, čím tomuto celku oplatili jedinú prehru na turnaji ešte zo skupinovej fázy.

Výsledky v skupinách:

12,00 – 12,50    č. 1    1 – 4      Prešov – Vranov          13:19 (10:8)

13,00 – 13,50    č. 2    1 – 4      Dunajská Streda –  ŠKP     11:18 (8:7)

14,00 – 14,40    č. 3    2 – 3      Šaľa – Bytča          21:14 (14:3)

14,50 – 15,30    č. 4    2 – 3      Iuventa  – Bánovce          23:16 (10:8)

15,40 – 16,20    č. 5    1 – 3      Prešov – Bytča          20:15 (7:6)

16,30 – 17,10    č. 6    1 – 3      Dunajská Streda – Bánovce      17:20

17,20 – 18,00    č. 7    2 – 4      Šaľa – Vranov          16:19 (11:9)                                  

18,10 – 18,50    č. 8    2 – 4      Iuventa – ŠKP          15:18 (8:8)                                

19,00 – 19,40    č. 9    1 – 2      Prešov – Šaľa           14:23 (6:10)      

08,00 –  08,40  č. 10   1 – 2       Dunajská Streda – Iuventa       6:20  (2:12)       

08,50 –  09,30  č. 11   3 – 4       Bytča – Vranov          16:13 (8:6)

09.40 –  10.20  č. 12   3 – 4       Bánovce – ŠKP          16:15 (8:10)          


Štvrťfinále, sobota 11.6.2011     

10,40 –  11,20  č. 13   A1 - B4  Vranov - Dunajská Streda     17:15 (10:6)

11,30 –  12,10  č. 14   A2 – B3  Šaľa - Bánovce             11:14 (6:7)

12,20 –  13,00  č. 15   A3 – B2  Prešov - ŠKP             13:14 (7:7)

13,10 –  13,50  č. 16   A4 – B1  Bytča - Iuventa         7:17 (2:11)


Semifinále

14,00 –  14,40  č. 17                 Vranov -  ŠKP Bratislava     14:19 (8:10)

14,50 –  15,30  č. 18                 Bánovce - Iuventa         13:23 (8:11)


O 5.-8.miesto

15,40 –  16,20  č. 19                 D.Streda - Prešov          13:18 (7:10)

16,30 –  17,10  č. 20                 Šaľa - Bytča          23:19 (11:9)      

17,30 –  18,10  č. 21                 o 7. miesto   D.Streda - Bytča 16:10 (7:5)

18,20 –  19,00  č. 22                 o 5. miesto   Prešov - Šaľa 17:15 (:)


O tretie miesto: MŠK Vranov nad Topľou - BHK Gabor Bánovce nad Bebravou 11:22 (6:12)

Finále: Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava 19:15 (9:9)
Pokutové hody: 2/2 – 3/1, vylúčené: 4 - 3.  Rozhodovali: Klieštiková - Sivák; Diváci: 350.



Oficiálne výsledky Majstrovstiev Slovenska mladších žiačok 2010/2011

All stars - najlepšia sedmička turnaja

Brankárka:                       Dominika Renczéšová (ŠKP Bratislava)

Ľavé krídlo:                     Zuzana Sopková (MŠK Vranov)

Ľavá spojka:                 Viktória Vencuriková (ŠŠK Prešov)

Stredná spojka:              Vladimíra Bajčiová (Iuventa Michalovce)

Pravá spojka:                    Františka Solárová (Iuventa Michalovce)

Pravé krídlo:                    Soňa Stašová (ŠKP Bratislava)

Pivot:                           Nicol Ševčíková (BHK Gabor Bánovce n/O)


Individuálne ocenenia:

Najlepšia brankárka:          Dominika Renczéšová    (ŠKP Bratislava)

Najlepšia strelkyňa:             Viktória Vencuriková (ŠŠK Prešov) – 52 gólov

Najlepšia hráčka:                Františka Solárová (Iuventa Michalovce


Osobnosti družstiev vybrané trénermi:

Bytča:                         Nela Kmošenová

Dunajská  Streda:              Rita Lakatosová

Šaľa:                          Kristína Kurňavová

Prešov:                        Monika Vojkúvková

Vranov:                        Mária Kocanová

Bánovce:                       Lucia Chocinová

ŠKP:                           Aneta Hudáková

Iuventa:                       Lenka Babincová

Vážnosť individuálnych  ocenení zvýraznil fakt, že ich odovzdávali dve mladé hráčky ženskej slovenskej reprezentácie a zároveň úradujúce majsterky Slovenska Zuzana Hollá a Patrícia Wollingerová.

Poradie tímov:

1. Iuventa Michalovce

2. ŠKP Bratislava

3. BHáK Gabor Bánovce nad Bebravou

4. MŠK Vranov nad Topľou

5. ŠŠK Prešov

6. HK Slovan Duslo Šaľa

7. ŠK Talent Dunajská Streda

8. MHK Bytča



Fotogaléria




SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL