Júl 2019
PUSŠPSN
17

W17 EHF Euro 2015

Extraliga mužov s 9 tímami vrátane Bardejova a bez Šale


14.06.2011


Tatran Prešov vstúpi do najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov v nadstavbovej časti


BRATISLAVA 14. júna (SITA) - Otázka ohľadom počtu účastníkov najvyššej slovenskej súťaže hádzanárov je uzavretá. V nadchádzajúcej sezóne bude hrať mužskú extraligu deväť tímov. K siedmim účastníkom zo sezóny 2010/2011 - Tatran Prešov, 1. MHK Košice, HC Štart Nové Zámky, MŠK Považská Bystrica, MŠK Hlohovec, HK Topoľčany a ŠKP Bratislava pribudne dvojica MHC Bardejov a HC winLand Michalovce.
   
Bardejovčania krátko pred začiatkom uplynulej sezóny vystúpili z extraligy, teraz sa znovu objavia na mape klubov z najvyššej súťaže. "Bardejov bude štartovať na základe odkúpenia licencie od Tatrana Prešov "B" ako víťaza I. ligy," vysvetlil pre agentúru SITA športový sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský. Pôvodne bolo v hre o extraligovú príslušnosť aj družstvo Dusla Šaľa, ktoré skončilo v I. lige na 2. mieste. "Šaľa nesplnila do určeného termínu stanovené podmienky. Konkrétne nemá predpísaný počet mládežníckych družstiev a takisto nepredložila zoznam zmluvných hráčov," dodal P. Brunovský. Z lanských prvoligistov tak bude mať prívlastok extraligový iba HC winLand Michalovce, ktorý skončil v konečnej tabuľke tretí za B-tímom Prešova a Šaľou.
   
Úradujúci šampión Tatran Prešov, ktorý bude štartovať v nadnárodnej regionálnej lige a vynechá základnú časť najvyššej slovenskej súťaže, vstúpi do extraligy v nadstavbovej časti, teda už pred play-off.SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL