Mar 2024
29

Iuventa v prvom zápase úspešná

02.09.2011

Slovenský majster zdolal v kvalifikácii Liy majstrov Uskudar o desať gólov 38:28 (22:12)

Iuventa Michalovce prvý zápas predkola Ligy majstrov zvládla na výbornú, keď zdolala Turecký Uskudar 38:28. Po výbornom výkone, ktorý ocenili aj diváci v Chemkostav Aréne si tak domáce hráčky pripísali do tabuľky dva body.

Skóre zápasu otvorila v 15. sekunde hosťujúca Aksu, no hneď o niekoľko sekúnd vyrovnávala Wollingerová. Iuventa sa prvykrát dostala do vedenia 2. minúte, keď po úniku strelila Hollá gól na 3:2. Od tohto momentu hráčky slovenského majstra v zápase už len viedli. Následne totiž Bachyrieva a Geričová strelili po góle na Iuventa sa dostala do trojgólového trháku 5:2. V rozmedzí 8. a 11. minúty prišla ďalšia štvorgólová séria domácich hráčok, po ktorej viedli už 11:5. Na tento stav už zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ten však tureckému súperovi vôbec nepomohol, ba naopak.  V 16. minúte upravila Hvostaľová po úniku už na 16:8. Následne nepadol gól až štyri minúty. Tento gólový pôst prethla až pivotka domáceho celku Kovaličková, ktorá upravovala na 17:8. Následne pridala dva góly Rebičová a na svetelnej tabuli svietil v 23.minúte stav 18:9. Domáce hráčky pokračovali v naťahovaní svojho náskoku, ktorý do konca polčasu narástol na desať gólov 22:12. Skóre prvého dejstva uzavrela Bačíková.

Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Uskudaru, keď Betul Yilmaz strelila dva góly a upravila stav na 22:14. Následne sa však presadili Geričová s Hvostaľovou a rozdiel skóre bol znova desaťgólový. Po góle Yeliz Yilmaz zo sedemetrového hodu bol stav v 40. minúte 28:21. Iuventa však už svoj veľký náskok nestratila. Opäť desaťgólový rozdiel medzi súpermi bol v 54. minúte, keď sa presadila jedna z njalpeších hráčok na ihrisku Tobiášová, ktorá upravovala na 34:24. Posledný gól zápasu zaznamenala Laura Geričová, ktorá premenila pokutový hod presne v poslednej sekunde. Svojím presným zásahom tak upravila výsledok na 38:28.

Üsküdar B.S.K. - Iuventa Michalovce  28:38 (12:22)

Pok. hody: 5/5 - 9/6, Vylúčené: 5-7, Rozhodovali: Stark, Stefan (Rumunsko), Divákov:1200

ÜSKUDAR: Rombescu, Capar - Atalay 1, Ozturk 3, Yumer, Calis 1, Yilmaz C. 3, Yilmaz B. 2, Yilmaz B. 8/5, Atabay 4, Aksu 1, Sevgilian, Akgun, Sahin 5, Adiyaman, Ilkova

IUVENTA: Gubíková, Sedláčková, Kudročová - Bachyrieva 5, Bačíková 2, Gerič 5/1, Szollosiová 2, Kovaličková 4, Pollaková, Hollá 4, Horňáková, Tobiášová 8/3, Hvostaľová 2/2, Wollingerová 2, Rebičová 2

Ďalší zápas : HC Britterm Veselín nad Moravou - RK Zaječar  31:17 (14:9)

Ostatné stretnutia:   Sobota: 15:30 hod.: Britterm Veselí nad Moravou (CZE) - Üsküdar B.S.K. (TUR), 18:00 hod.: IUVENTA Michalovce (SVK) - RK Zaječar (SRB), Nedeľa: 15:30 hod.: Üsküdar B.S.K. (TUR) - RK Zaječar (SRB), 18:00 hod.: IUVENTA Michalovce (SVK) - Britterm Veselí nad Moravou (CZE).