16

Prehra Iuventy so Zaječarom, rozhodnutie o postupe dnes

04.09.2011

I. fáza kvalifikácie Ligy majstrov hádzanárok: Iuventa Michalovce (SR) - RK Zaječar (Srb.) 26:36 (13:17)

Hádzanárky Iuventy Michalovce si na turnaji B-skupiny I. fázy kvalifikácie Ligy majstrov žien 2011/2012 pripísali na konto prvú prehru. Michalovčanky po piatkovom víťazstve nad tureckým tímom Uskudar B.S.K. 38:28 (22:12) podľahli v sobotu vo svojej domovskej Chemkostav aréne srbskému RK Zaječar 26:36 (13:17). Kým favorizovaný Zaječar má so ziskom 4 bodov už istotu postupu do II. kvalifikačnej fázy prestížnej súťaže, zverenky trénerskej dvojice József Vura - Tomáš Hlavatý čaká rozhodujúci súboj v nedeľu od 18.00 h proti českému šampiónovi HC Britterm Veselí nad Moravou. V derby majstrov krajín bývalej federácie a zároveň dvoch dvojbodových družstiev sa rozhodne o druhom postupujúcom z turnaja v centre Zemplína.

Výsledky - Liga majstrov žien 2011/2012 - I. fáza kvalifikácie - B-skupina (Michalovce) - sobota:
Iuventa Michalovce (SR) - RK Zaječar (Srb.) 26:36 (13:17)
Zostava a góly Iuventy: Gubiková, Kudročová, Sedláčková - Bachirievová 2, Bačíková, Geričová, Szollosiová 2, Kovaličková 2, Polláková 9/3, Hollá 1, Horňáková 1, Tobiašová 7, Hvostaľová 1, Wollingerová 1, Rebičová
pok. hody: 4/1 - 4/1, vylúčené: 5 - 4, ČK: 57. Horňáková (Iuventa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Kavešnikov a Plotnikov (obaja Rus.), 1500 divákov

Zaječar sa ujal vedenia 2:0, ale domáce vzápätí otočili na 4:3. Potom už opäť zobrali opraty duelu do rúk favorizované súperky, ktoré od stavu 5:5 v 10. min odskočili päťgólovou šnúrou na 10:5. Tréner Iuventy si po necelej štvrťhodine zobral oddychový čas a jeho zverenky znížili na 9:12. Keďže Srbky spoľahlivo bránili, udržiavali si náskok a na polčasovú prestávku odchádzali za stavu 17:13. Zaječar vydareným vstupom do II. polčasu definitívne rozhodol o osude duelu. Siedmimi gólmi v rade upravil skóre na 24:13. Až potom sa presadila najlepšia kanonierka domácich Tobiašová, ktorá v 39. min znížila na 14:24. Srbky však kontrolovali vývoj duelu, štvrťhodinu pred koncom vyhrávali už 30:17. V zostávajúcom čase sa Michalovčankám podarilo rozdiel mierne znížiť na konečných 26:36.

Hlas:
József Vura (tréner Iuventy): "Vedeli sme, že Zaječar je favoritom tohto duelu a tomu zodpovedal aj ich výkon. Na palubovke sme sa im to snažili čo najviac skomplikovať. Dnes sme nemali ani najmenšiu šancu uhrať tesný výsledok, len málo hráčok sa dokázalo prispôsobiť tempu, ktoré diktovali súperky. Príliš veľa gólov sme dostali z pozície pivota. Veríme, že nad Veselí zvíťazíme, no nebudeme to mať ľahké. So súperom sa navzájom dobre poznáme, pre nás však hovorí výhoda domáceho prostredia."

HC Britterm Veselí nad Moravou (ČR) - Uskudar B.S.K. (Tur.) 30:26 (13:13)