Mar 2024
28

Slovenky v príprave podľahli Brazílii 27:32

24.09.2011

Slovenské hádzanárky v sobotňajšom prípravnom stretnutí v Hlohovci podľahli Brazílii 27:32.

Hádzanárky Slovenska podľahli v sobotňajšom medzištátnom priateľskom stretnutí, ktoré odohrali v rámci trojdňového sústredenia v Hlohovci, reprezentantkám Brazílie 27:32 (12:16). Zápas proti organizátorskej krajine MS 2011 bol premiérou novej trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá, ktorá svoje zverenky pripravuje na októbrový štart kvalifikácie o postup na ME 2012. V premiérovom dueli novej trénerskej dvojice Pbola najlepšou slovenskou strelkyňou Lýdia Jakubisová so siedmimi gólmi.

Slovensko - Brazília 27:32 (12:16)

Zostava a góly SR: Gubiková, Z. Školková, Medveďová - Rajnohová 1, Jakubisová 7/1, Pileková 1, Blažeková 2, Súkenníková, Wollingerová 1, Drotárová, Stuparičová 4, Hollá 1, Kovaličková 2, Popluhárová 4,Dubajová 4. Najviac gólov Brazílie: Silva Fernanda 7, Rodriguezová 5,
vylúčenia: 3:6, 7m hody: 3/1 - 5/3, rozhodcovia: Mandák, Rudinský, 500 divákov.

Slovenky v 10. min vyhrávali 7:6, potom zvýšili svoje vedenie na 9:7. Následná hluchá šesťminútovka slovenského tímu pomohla Brazílčankám otočiť skóre na 11:9. Juhoameričanky vzápätí ušli na 14:10 a štvorgólové vedenie si udržali do polčasovej prestávky (16:12). Slovenkám sa po zmene strán nepodarilo zdramatizovať duel. Hostky zvýšili svoj náskok na sedem gólov, čo bol najvyšší rozdiel v zápase. V 51. min za stavu 22:29 si tréner SR Sabadka zobral oddychový čas, jeho zverenky zabojovali a znížili na 26:31, napokon prehrali 27:32.

Tréner SR Peter Sabadka: "Dievčatá hrali proti veľmi dobrému súperovi, ktorý disponuje strelkyňami zo stredných a veľkých vzdialeností a pripravuje sa na majstrovstvá sveta. My sme v úvode aj vyhrávali a hoci neskôr hosťujúce hráčky otočili a po zranení Jakubisovej nám aj odskočili, dievčatá ukázali srdce, zabojovali, stiahli manko a to ma teší. Zápas mal slušnú úroveň s minimom technických chýb a bol vhodnou generálkou pred úvodným kvalifikačným duelom v Dánsku. Videli sme priamo v praxi výkonnosť a máme z čoho vychádzať pri budúcej práci."