26

Desaťgólová výhra Iuventy, dnes ju čaká odveta

01.10.2011

2. kolo PVP hádzanárok - prvý zápas: HC Sassari (Tal.) - Iuventa Michalovce (SR) 27:37 (14:17)

Hádzanárky Iuventy Michalovce urobili v piatok prvý krok k postupu do 3. kola Pohára víťazov pohárov žien 2011/2012. Michalovčanky si v prvom zápase 2. kola tejto európskej pohárovej poradili vo svojej Chemkostav aréne s talianskym družstvom HC Sassari, ktorý figuroval v zápise ako domáci tím, jednoznačne 37:27 (17:14). Zverenky trénerskej dvojice József Vura - Tomáš Hlavatý odohrajú odvetu v sobotu 1. 10. od 17.30 h. Úradujúci slovenský šampión bude mať aj v tomto stretnutí výhodu domáceho prostredia.

Výsledok - piatok - PVP žien 2011/2012 - 2. kolo - prvý zápas (odveta 1. 10. o 17.30 h):
HC Sassari (Tal.) - Iuventa Michalovce (SR) 27:37 (14:17) - hralo sa v Michalovciach
Zostava a góly Iuventy: Gubiková, Kudročová - Bachirievová 6, Bačíková, Geričová 3, Szollosiová 5, Kovaličková 1, Polláková 5, Hollá 6, Horňáková 1, Tobiašová 9, Hvostaľová, Wollingerová 1
pok. hody: 2/2 - 6/4, vylúčené: 4 - 4, ČK: 40. Bachirievová (Iuventa) za faul, rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srb.), 600 divákov

Zápas mal v úvode vyrovnaný priebeh. Iuvente sa v 17. min po góle Hollej podarilo prvý raz ujať dvojgólového vedenia (11:9). V závere polčasu potom michalovské družstvo ušlo svojmu súperovi na rozdiel 4 gólov (16:12), ale Sassari stihlo ešte do prestávky mierne skorigovať na 14:17. Úvod II. polčasu sa ukázal ako kľúčový pre vývoj duelu. Hráčky slovenského majstra vyhrali prvých deväť minút 8:1 a získali 10-gólový náskok 25:15. Od tohto momentu sa duel už len dohrával. Tréneri Iuventy, ktorá viedla najviac o 13 gólov, dali príležitosť aj hráčkam z lavičky. Zemplínčanky napokon s prehľadom triumfovali výsledkom 37:27 a urobili výrazný krok k postupu.

Hlas:
József Vura (tréner Iuventy): "Som spokojný s výsledkom, utvorili sme si dostatočný náskok pred sobotňajšou odvetou. O našom hladkom triumfe rozhodol vydarený úvod druhého dejstva, keď sme sa od súpera výrazne gólovo odpútali. Verím, že po odvete sa budeme tešiť z postupu."