26

W17 EHF Euro 2015

Iuventa po dvoch víťazstvách do 3. kola

01.10.2011

2. kolo PVP hádzanárok - odveta: Iuventa Michalovce (SR) - HC Sassari (Tal.) 40:29 (22:12) - prvý zápas 37:27, do 3. kola PVP postupujú Michalovce

Hádzanárky Iuventy Michalovce si suverénnym spôsobom vybojovali postup do 3. kola Pohára víťazov pohárov žien 2011/2012. Michalovčanky po piatkovom víťazstve 37:27 v prvom zápase 2. kola tejto európskej pohárovej súťaže uspeli aj v sobotňajšej odvete, keď vo svojej Chemkostav aréne si poradili s talianskym družstvom HC Sassari opäť jednoznačne 40:29 (22:12). Zverenky trénerskej dvojice József Vura - Tomáš Hlavatý potvrdili postupom úlohu favoritiek a teraz už môžu čakať, koho im prisúdi za ďalšieho súpera októbrový žreb.

Pohár víťazov pohárov, 2. kolo - odveta:
Iuventa Michalovce - HC Sassari 40:29 (22:12)
Zostava Iuventy: Kudročová, Sedláčková - Bachyrievová 5/1, Bačíková 5, Szollosiová 5, Kovaličková 8, Polláková 4, Hollá 4, Horňáková 4, Tobiášová 1, Hvostaľová 1/1, Wollingerová 3.
Najviac gólov: Onnisová 6, Ghergheová 5, Černovová 4, vylúčenia: 4:6, 7m hody: 3/2 - 2/2, rozhodcovia: Boričič, Markovič (obaja Srb.), 800 divákov.

Prvý zápas: 37:27, do 3. kola postúpila Iuventa

Domáce ani v odvete nenechali nič na náhodu a od úvodných minút diktovali tempo hry. V 10. min vyhrávali 7:3 a tréner Sassari si zobral oddychový čas. Na chvíľu to Taliankam pomohlo, po štvrťhodine znížili na 7:8. Druhá polovica I. polčasu však patrila Zemplínčankám, ktoré si do prestávky stihli vypracovať pohodlný 10-gólový náskok (22:12). Po zmene strán si Iuventa s prehľadom udržiavala vedenie, v 52. min vyhrávala už 35:22. Slovenský šampión napokon uštedril talianskemu súperovi jedenásťgólovú prehru (29:40).