Júl 2022
PUSŠPSN
5

W17 EHF Euro 2015

Slovenky v úvode kvalifikácie ME bez Dubajovej a Kovaličkovej


17.10.2011


Slovenské hádzanárky vstúpia do kvalifikácie ME 2012 stredajším zápasom proti trojnásobným olympijským víťazkám Dánkam


Hádzanárky Slovenska neštartovali na majstrovstvách Európy od roku 1994, keď v Nemecku absolvovali dosiaľ jedinú účasť na vrcholnom kontinentálnom podujatí. O ďalší pokus na prienik medzi európsku elitu sa pokúsia už pod vedením novej trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá. Tá stihla so svojimi zverenkami odohrať len jeden prípravný zápas proti Brazílii (v Hlohovci 27:32) a už má pred sebou ostrý kvalifikačný štart. Slovenky sa v stredu 19. októbra od 21.30 h predstavia v Holstebro proti Dánkam. Severanky sú hlavnými favoritkami 6. kvalifikačnej skupiny, ktorej ďalšími dvoma účastníčkami sú Chorvátky a Talianky. Na ME žien 2012 v Holandsku postúpia prvé dva tímy zo skupiny.

"Čaká nás veľký favorit. Vieme o kvalitách dánskeho súpera, analyzovali sme jeho hru v zápasoch nedávneho Svetového pohára, na ktorom doma neuspel. Predpokladáme, že Dánky budú maximálne koncentrované a namotivované na úspešný úvod kvalifikácie. Myslím si, že v tomto smere nič nepodcenia," povedal pre agentúru SITA na adresu najbližšieho protivníka P. Sabadka a k očakávaniam od svojich zvereniek dodal: "My sa pokúsime odviesť čo najlepší a najmä disciplinovaný výkon, aby sme boli dôstojným súperom. Každý bodový zisk by bol športovým zázrakom. Je tu riziko, že prípadná vysoká prehra by nebola psychickou vzpruhou pred nasledujúcim dôležitým duelom s Chorvátkami, ale ja verím vo vnútornú silu tohto kolektívu. Dôležité je mať správne nastavené ciele, aby sme nešli do zápasu premotivovane, ale na druhej strane ani takpovediac odovzdane."

Sabadka nemal pre povinnosti v zahraničných kluboch na sústredení v Michalovciach k dispozícii všetky hráčky. Okrem toho si okolnosti vynútili aj ďalšie zásahy do družstva. Z nominovanej dvadsiatky hráčok sa na zraze neobjavila skúsená spojka Katarína Dubajová a pre zranenie členka z nej vypadla pivotka Michaela Kovaličková, namiesto ktorej dodatočne zaradili do tímu krídelníčku Teréziu Szollosiovú z michalovskej Iuventy. "V Dánsku budem môcť rátať so 16-členným kádrom. Mená troch hráčok, ktoré zostanú doma, oznámim po pondelkovom popoludňajšom tréningu. Duo z nemeckého Thuringeru Popluhárová - Stuparičová sa k nám pridá už na dánskej pôde," dodal kouč SR pred utorkovým odletom z Budapešti. Slovenky sa v Michalovciach pripravovali od štvrtkového večera. Počas pobytu na Zemplíne neodohrali žiadny prípravný duel. "S nasadením dievčat počas tréningov môžem vysloviť spokojnosť. Vzhľadom na nezvyčajne neskorý začiatok stredajšieho zápasu sme posunuli aj večerné tréningy i celkovo prispôsobili tomu režim dňa," prezradil Peter Sabadka.

Stretnutie slovenských hádzanárok s trojnásobnými olympijskými víťazkami a zároveň trojnásobnými európskymi šampiónkami povedú v Gräkjaer Arene portugalskí arbitri Daniel Accoto Martins a Roberto Accoto Martins. Reprezentantky SR sa z Dánska vrátia vo štvrtok neskoro večer a už v sobotu 22. 10. privítajú od 18.00 h v Michalovciach v ďalšom kvalifikačnom zápase hráčky Chorvátska.

Nominácia hádzanárok Slovenska na zápasy v Dánsku (19. 10.) a doma s Chorvátskom (22. 10.) v rámci kvalifikácie ME 2012:
Brankárky: Žaneta Tóthová (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Zuzana Školková (HK Danlog Partizánske), Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce).
Pivotky: Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa), Patrícia Wollingerová (Iuventa Michalovce)
Krídelníčky: Dagmar Stuparičová (Thuringer HC/Nem.), Lucia Súkenníková (HK Britterm Veselí nad Moravou/ČR), Zuzana Hollá, Katarína Hvostaľová, Terézia Szollosiová (všetky Iuventa Michalovce), Simona Pileková (HK Slovan Duslo Šaľa)
Spojky: Petra Popluhárová (Thuringer HC/Nem.), Martina Školková, Veronika Pajtášová (obe Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Alžbeta Tóthová (DHC Sokol Poruba/ČR), Zuzana Drotárová, Monika Rajnohová (obe HK Britterm Veselí nad Moravou/ČR), Alžbeta Polláková (Iuventa Michalovce), Martina Košíková (HK Danlog Partizánske)

"Jesenný" program 6. kvalifikačnej skupiny:
1. kolo:
Streda 19. 10.: Chorvátsko - Taliansko (18.00 h, Novigrad), Dánsko - Slovensko (21.30, Holstebro)
2. kolo:
Sobota 22. 10.: Slovensko - Chorvátsko (18.00, Michalovce)
Nedeľa 23. 10.: Taliansko - Dánsko (18.00, Mestrino)

SITASLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL