24

Slovenkám nestačil polčas na senzáciu v Dánsku

20.10.2011

Slovenské hádzanárky až do úvodu druhého polčasu trápili v kvalifikácii ME 2012 trojnásobné olympijské víťazky

Hádzanárky Slovenska utrpeli v stredajšom stretnutí kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku dvanásťgólovú prehru. V Holstebre sa naplnili papierové predpoklady a domácim Dánkam podľahli 24:36 (14:15).

Zverenky novej trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá však potrápili favorita 6. kvalifikačnej skupiny a až do úvodu druhého polčasu živili nádej na senzáciu na úkor trojnásobných olympijských víťazok. "V prvom polčase sme hrali skutočne veľmi dobre, súperovi sme vzdorovali nielen v nasadení, agresivite, ale aj hernou kvalitou," pochválil svoje hráčky v rozhovore pre agentúru SITA Peter Sabadka.  Keď Michalovčanka Patrícia Wollingerová vyrovnala na začiatku druhého dejstva na 15:15, len málokto predpokladal, že stretnutie sa skončí pohodlným víťazstvom Dánok. Po vyrovnaní však prišli vylúčenia Sloveniek, čo naštartovalo domáci gólostroj. "Myslím si, že prehra o dvanásť gólov je pre nás krutá vzhľadom na dianie na palubovke. Konečný výsledok neodzrkadľuje obraz hry. Minimálne 30 minút sme boli rovnocenným súperom. Dievčatá vzdorovali, ale Dánky v druhom polčase ukázali svoju silu," tvrdil po zápase kormidelník SR.

Slovenské hádzanárky sa zo severu Európy vrátia vo štvrtok večer a od piatka sústredia svoju pozornosť na sobotňajší duel 2. kola kvalifikácie, v ktorom v Michalovciach privítajú Chorvátky. Z pohľadu postupových šancí by to mal byť jeden z kľúčových duelov. "Chorvátske družstvo ukázalo silu a príde k nám povzbudené vysokým víťazstvom nad Talianskom. My sme však tiež v určitých fázach naznačili správny smer," poznamenal Sabadka, ktorý nevylúčil, že po analýze stredajšieho vystúpenia príde v kádri aj k nejakým zmenám.

Výsledky - streda - kvalifikácia ME žien 2012 - 6. skupina - 1. kolo: HOLSTEBRO
Dánsko - Slovensko 36:24 (15:14)
Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Z. Školková - Trochtová, Wollingerová 3, Stuparičová 5, Súkenníková, Hvostaľová, Pileková 1, P. Popluhárová 1, M. Školková 3, Pajtášová 1, A. Tóthová 9/4, Drotárová 1, Rajnohová, Polláková, Košíková
Pok. hody: 1/1 - 5/4. Vylúčené: 5 - 5. Rozhodovali: D. Accoto Martins a R. Accoto Martins (obaja Portug.), 2506 divákov