23

W17 EHF Euro 2015

Nové Zámky rozdrvili Košice

29.10.2011

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 12. kola extraligy mužov v hádzanej 2011/2012

HK Topoľčany - ŠKP Bratislava 34:27 (20:12)
Najviac gólov: Kovačech 8, Mokriš 7, Vlčko 7/3 - Volentics 9, Kuchárik 5, Štepanovský 5/3
Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčení: 7 - 4, ČK: Vlčko za faul, Kopecký (obaja Topoľčany) za tri vylúčenia, rozhodovali: Mandak a Rudinský, 610 divákov
Réžia duelu bola v rukách domáceho družstva, ktoré viedlo po celý zápas. Po treťom vylúčení Kopeckého ŠKP trochu stiahol výsledok, avšak domáci si nedali víťazstvo vziať.

MHC Bardejov - MŠK Považská Bystrica 21:30 (15:12)
Najviac gólov: Orlovský 7, Babjak 4, Marek Urban 3 - Adamčík 9/1, Firit 7, J. Kozák a Martin Kozák po 5
Pok. hody: 1/1 - 1/1, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 370 divákov
Úvodná štvrťhodina bola vyrovnaná, no následne bojovne naladení domáci išli do vedenia 14:7 najmä zásluhou Babjaka a Orlovského. Obaja už po prestávke nemali presnú mušku a hostia otočili výsledok na 15:21. Technicky zdatnejší Považania dobrým herným prejavom zvládli záver stretnutia a zvíťazili.

HC SPORTA Hlohovec - HC winLand Michalovce 38:29 (19:13)
Najviac gólov: S. Mažár 8/1, Zaťko 7/4, Kasagranda a T. Szucs po 6 - Gamrát a Miňo po 5, T. Urban 5/1
Pok. hody: 6/5 - 7/6, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Cipov a Pastierik, 900 divákov
Zápas bol až do 16. min a stavu 9:9 vyrovnaný. Potom Hlohovec 5-gólovou šnúrou zvýšil na 14:9 a do prestávky si vypracoval rozhodujúci náskok. Po nej viedli domáci v 37. min už 26:16 a tento náskok si bez problémov vďaka dobrej kombinačnej hre udržali až do konca. Hostia sa predstavili v dobrom svetle, avšak doplatili na absenciu troch zranených spojok. Premiéra nového trénera Hlohovčanov Ľuboša Hudáka dopadla nad očakávanie.

HC Štart Nové Zámky - 1. MHK Košice 41:25 (21:10)
Najviac gólov: Rábek 11, Szapu 7, V. Straka 6 - Hruščák 7, Pecha, Fuňak, Farkašovský a Ľoch po 3
Pok. hody: 1/0 - 1/0, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 820 divákov
Začiatok zápasu bol pomerne vyrovnaný. Potom však začali domáci famózne brániť a do konca prvého polčasu si vybudovali 11-gólový náskok. V druhom polčase už Košice nemali žiadnu šancu, zo strany Nových Zámkov išlo skôr o exhibíciu.