25

W17 EHF Euro 2015

Tesná prehra Iuventy v odvete, postupuje Sävehof

06.11.2011

3. kolo PVP hádzanárok - odveta: IK Sävehof (Švéd.) - Iuventa Michalovce (SR) 25:24 (13:15) - prvý zápas 37:33, do osemfinále postupuje Sävehof

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa rozlúčili s účinkovaním na európskej scéne v 3. kole Pohára víťazov pohárov žien 2011/2012. Po sobotňajšej prehre 33:37 podľahli švédskemu IK Sävehof v nedeľňajšej odvete, ktorá sa hrala rovnako ako prvý duel v Partille neďaleko Goteborgu, tentoraz len 24:25 (15:13). Zverenky trénerskej dvojice József Vura - Tomáš Hlavatý viedli päť minút pred koncom ešte o dva góly, ale domáce otočili vývoj a zobrali slovenskému šampiónovi nádej na postup do osemfinále PVP. Sävehofu teda vyšla odplata za vyradenie Iuventou v 1. predkole Ligy majstrov v sezóne 2006/2007.

Výsledok - nedeľa - PVP žien 2011/2012 - 3. kolo - odveta:
Najviac gólov za Sävehof: Odénová 7/2, Robertsová, Sandová, Almová a Fogelstromová po 3
Zostava a góly Iuventy: Gubiková, Kudročová - Bachirievová 6/1, Bačíková, Geričová 3/1, Sz”ll”siová 1, Kovaličková 2, Polláková, Hollá 3, Horňáková, Tobiašová 4/2, Hvostaľová, Wollingerová 5, Rebičová
pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Baranowski a Lemanowicz (obaja Poľ.), 400 divákov

Iuventa sa vydaril vstup do odvety, keď jej necelá štvrťhodina stačila na zmazanie manka z prvého duelu. Slovenký šampión vyvhrával v 13. min 7:2 a o šesť minút neskôr ešte 10:4. Domáce potom začali stíhaciu jazdu a postupne znižovali gólový rozdiel (8:10, 10:11), no na polčasovú prestávku odchádzali aj tak za nepriaznivého stavu 13:15. Švédky v úvode druhého dejstva vyrovnali na 15:15, ale potom si Michalovčanky udržiavali mierne vedenie do 46. min, keď hráčky Sävehofu prvýkrát naklonili skóre na svoju stranu (20:19). Zemplínčanky však po oddychovom čase zabojovali a v 55. min opäť vyhrávali - 24:22. Záver stretnutia lepšie zvládol švédsky majster, ktorý troma gólmi otočil skóre na konečných 25:24.

Hlas:
Tomáš Hlavatý (asistent trénera Iuventy): "Odveta nám vyšla lepšie ako prvý zápas. Dievčatá dali do toho všetko, zlepšili sme sa najmä v obrane. Fantasticky nám vyšiel vstup do stretnutia a prvý polčas sme stále vyhrávali. Po zmene strán sme už robili nevynútené chyby, ktorými sme kvalitnému súperovi pomohli a mohol tak dávať ľahké góly z rýchlych protiútokov. Myslím si, že napriek tomu sa nemáme za čo hanbiť. Treba vyzdvihnúť výborné výkony brankárky Gubikovej v oboch stretnutiach."