Aug 2022
PUSŠPSN
18

W17 EHF Euro 2015

Na zraze žien SR jedna absencia, v Londýne bez Wollingerovej


21.11.2011


Nominácia hádzanárok Slovenska na predolympijský turnaj v Londýne


Hádzanárky Slovenska sa zišli v nedeľu večer v Hlohovci, kde sa budú pripravovať do utorkového odchodu na predolympijský turnaj v Londýne (23. - 27. 11. 2011). Z pôvodnej nominácie chýba trénerskej dvojici Peter Sabadka - Lenka Černá jediná hráčka. Univerzálka využiteľná na poste pivotky a spojky Patrícia Wollingerová z Iuventy Michalovce sa ospravedlnila pre zranenie.

"Paťa má problémy s členkom. Namiesto nej nebudeme povolávať náhradníčku a do Anglicka pocestuje 15 hráčok. Ďalšie zmeny sa v družstve neudiali," informoval agentúru SITA kormidelník SR P. Sabadka, ktorý tentoraz vynechal z nominácie trio legionárok z francúzskeho Dijonu - Žaneta Tóthová, Martina Školková, Veronika Pajtášová.  Novou tvárou v národnom tíme je skúsená brankárka Eva Vargová z ŠKP Piccard Senec, ktorá zažije debut v reprezentácii vo veku 40 rokov. "Vargová podáva dlhodobo dobré výkony a udržuje si stabilnú výkonnosť. Chceme ju vyskúšať a využiť jej brankárske prednosti," dodal slovenský kouč na margo debutantky. Slovenky majú v Hlohovci v pláne v pondelok dvojfázový tréning a v utorok predpoludním ich čaká odlet do anglickej metropoly. Ich súperkami v základnej A-skupine London Handball Cupu v londýnskom Olympijskom parku budú Číňanky a Poľky. B-skupinu tvoria tímy domácej Veľkej Británie, Angoly a Rakúska.

Nominácia hádzanárok Slovenska na predolympijský turnaj v Londýne (23. - 27. 11. 2011):
Brankárky: Zuzana Školková (HK Danlog Partizánske), Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Eva Vargová (ŠKP Piccard Senec)
Pivotky: Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa), Michaela Kovaličková (Iuventa Michalovce)
Krídelníčky: Dagmar Stuparičová (Thuringer HC/Nem.), Lucia Súkenníková (HK Britterm Veselí nad Moravou/ČR), Katarína Hvostaľová (Iuventa Michalovce), Simona Pileková (HK Slovan Duslo Šaľa)
Spojky: Petra Popluhárová (Thuringer HC/Nem.), Alžbeta Tóthová, Katarína Dubajová (obe DHC Sokol Poruba/ČR), Zuzana Drotárová, Monika Rajnohová (obe HK Britterm Veselí nad Moravou/ČR), Martina Košíková (HK Danlog Partizánske)

SITASLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL