25

W17 EHF Euro 2015

Prešov vybojoval s Madeirou remízu

26.11.2011

3. kolo Pohára EHF v hádzanej mužov - prvý zápas: Madeira Andebol SAD (Portug.) - Tatran Prešov (SR) 24:24 (17:12)

Hádzanári Tatrana Prešov remizovali v sobotňajšom prvom stretnutí 3. kola Pohára EHF 2011/2012 s portugalským tímom Madeira Andebol SAD vďaka zlepšenému výkonu v druhom polčase 24:24 (12:17). Nerozhodný výsledok z Funchalu dáva zverencom trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš reálnu šancu pomýšľať na postup do osemfinále tejto pohárovej súťaže klubov. Ten si budú hráči úradujúceho slovenského šampióna môcť vybojovať v odvete, ktorá je na palubovke prešovskej Mestskej haly na programe v sobotu 3. decembra so začiatkom o 18.00 h SEČ.

Výsledok - sobota - Pohár EHF v hádzanej mužov 2011/2012 - 3. kolo - prvý zápas (odveta 3. 12. o 18.00 h):
Madeira Andebol SAD (Portug.) - Tatran Prešov (SR) 24:24 (17:12)
Najviac gólov za Tatran: Antl 5, Kukrika 3, Krištopans a Hrstka po 2

Po vyrovnanom úvode stretnutia (3:3 v 5. min) začali preberať taktovku duelu do rúk domáci. V 10. min vyhrávali 7:4 a po štvrťhodine hry už 9:5. Keď zvýšili v 19. min na 11:6, prešovskí tréneri si zobrali oddychový čas. Hoci potom znížili na 7:11, ich družstvu nepomohla ani výmena brankárov, ale v 25. min prehrávali 8:13 a na prestávku odchádzali za nepriaznivého stavu 12:17. Slovenskému majstrovi však vyšiel vstup do druhého polčasu, keď šnúrou šiestich gólov otočil stav na 18:17. V ďalšom priebehu bol zápas vyrovnaný. Päť minút pred koncom bol stav nerozhodný 23:23. Vo zvyšnom čase skórovali oba tímy ešte raz. Prešovčania mali pol minúty pred záverom vo svojej moci loptu, no hrali oslabení o vylúčeného Kopča a strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa im už nepodarilo.

Hlas:
Miroslav Šosták (manažér Tatrana Prešov): "Prvý polčas bol v našom podaní zlý. Vedeli sme, čo bude súper hrať, ale len ťažko sme sa presadzovali cez vysunutý obranný systém Madeiry 3 - 3. Ak sme to aj dokázali, naše šance zneškodňoval výborne chytajúci portugalský gólman. Práve na brankárskom poste bol najväčší rozdiel. Kým naši nechytili takmer nič, brankár domácich takmer všetko, a tak sme v závere I. polčasu prehrávali už 10:17. V druhom dejstve náš gólman Verkič takpovediac zatiahol roletu a súper desať minút neskóroval. My sme sa potom dotiahli. Záver bol nervózny. Pri vylúčení Kopča sme sa ubránili, ale potom sme nepremenili šancu na víťazstvo. So súperom, ktorý má svoju kvalitu, sme uhrali solídny výsledok a máme dobré vyhliadky na postup."