24

Hlohovec v prvom zápase s remízou

26.11.2011

3. kolo PVP v hádzanej mužov - prvý zápas: HC SPORTA Hlohovec (SR) - Aarhus Haandbold (Dán.) 34:34 (17:14)

Hádzanári HC SPORTA Hlohovec sa v prvom zápase 3. kola Pohára víťazov pohárov mužov 2011/2012 takmer postarali o veľké prekvapenie, keď v sobotu remizovali v domácom prostredí s favorizovaným dánskym tímom Aarhus Haandbold 34:34 (17:14) a naďalej živia šancu na postup. Ak by sa zverencom trénera Ľuboša Hudáka podarilo proti tomuto súperovi uspieť v nedeľňajšej odvete (o 18.00 h), ktorá sa po dohode oboch klubov bude hrať opäť v Hlohovci, vybojovali by si účasť v osemfinále tejto európskej pohárovej súťaže.

Výsledok - sobota - PVP v hádzanej mužov 2011/2012 - 3. kolo - prvý zápas (odveta 27. 11. o 18.00 h tiež v Hlohovci):
HC SPORTA Hlohovec (SR) - Aarhus Haandbold (Dán.) 34:34 (17:14)
Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Žernovič, Kašťák - A. Mazúr 3, Takáč, Cibulka, T. Szucs 3, Laho 1, Miženko, Ľ. Ďuriš 6/1, Kasagranda 2, S. Mažár 2, F. Zaťko 8/2, Dudáš 4, Tallo 5.
Najviac gólov za Aarhus: Holst 8, J. Mazur 7, Thoustrup 6
Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčení: 1 - 2, rozhodovali: Majevski a Tereščenkov (obaja Biel.), 1200 divákov

Hlohovčania začali vyrovnané stretnutie dobre. Svojho súpera pustili v prvom polčase do vedenia len dvakrát - aj to iba v jeho úvode (1:0 a 4:3 v 6. min). Domáci si trojgólovou šnúrou od stavu 5:5 v 10. min vypracovali náskok 8:5 najmä vďaka krídelníkovi Zaťkovi, hoci ten vzápätí nevyužil pokutový hod. Aarhus po odychovom čase znížil na 7:8. Hlohovec však zakontroval a išiel do vedenia (12:9), o ktoré vzápätí prišiel (12:12). Najvyšším rozdielom vyhrávali hráči HC SPORTA v 29. min (17:13), do druhého dejstva išli za sľubného stavu 17:14.
Na začiatku druhej tridsaťminútovky bol vylúčený Ďuriš, čo hostia dokonale využili a v priebehu dvoch minút vyrovnal na 17:17. Od tohto momentu sa družstvá ťahali o každý gól. V 54. min i o chvíľu neskôr bol Hlohovec bližšie k víťazstvu (32:30, resp. 33:31), no keďže za stavu 34:34 chýbala v posledných sekundách strele Ďuriša razancia, tímy sa rozišli zmierlivo 34:34.

Hlasy:
Ľuboš Hudák (tréner Hlohovca): "Dnes nemali svoj deň naši brankári, chýbala nám lepšia súhre v obrane. Doplácali sme na razantnú a prekvapujúcu streľbu spojok súpera. Diváci videli rýchle stretnutie, po ktorom je všetko otvorené."

Samuel Mažár (spojka Hlohovca): "Po výsledku prvého duelu je naša východisková situácia nastavená tak, že v nedeľňajšej odvete sa pokúsime vyhrať minimálne o gól."

Erik Veje Rasmussen (tréner Aarhusu): "Boli sme svedkami dobrého, dramatického a férového stretnutia. Domáci hýrili pohybom, aktivitou v útoku a efektivitou v streľbe. Do prestávky aj dobre bránili. Po zmene strán sme zmenili štýl hry, začali sme hrať jednoduchšie a efektívnejšie, čo nám prinieslo zlepšenie. Hlohovec, ktorý bojoval až do konca, nás neprekvapil."