19

Prešov v SEHA League zdolal Cetinje

06.12.2011

Tatran Prešov - RK Lovčen Cetinje (Č.Hora) 34:31 (17:17)

Hádzanári Tatrana Prešov po postupe v Pohári EHF pokračovali vo víťaznom ťažení aj v nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League", keď v utorkovom stretnutí 12. kola zdolali v domácom prostredí nad RK Lovčen Cetinje z Čiernej Hory 34:31(17:17).

Hostia v I. polčase potrápili Prešovčanov, ktorí síce vyhrávali 13:9, ale hráčom Cetinje sa ešte pred prestávkou podarilo vyrovnať na 17:17. Po zmene strán sa čiernohorský tím dostal aj do vedenia (18:17 a 19:18), ale v závere domáci dokázali strnúť víťazstvo na svoju stranu najmä vďaka dobrej obrane a zákrokom brankára Krupu, ktorý v poslednej desaťminútovke nahradil Verkiča. Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš si na konto pripísali šiestu výhru, po desiatich odohratých dueloch majú v bilancii aj jednu remízu a tri prehry. Utorkovým triumfom sa v tabuľke dostali aj pred Cetinje a už sú na 4. priečke.  Úradujúci slovenský šampión sa v SEHA League najbližšie stretne v sobotu 10. decembra v dohrávke 2. kola so srbským družstvom CZ Belehrad.

Výsledok - utorok - SEHA League - 12. kolo:
Tatran Prešov - RK Lovčen Cetinje (Č. Hora) 34:31 (17:17)
Najviac gólov: Antl 11/5, Krištopans 6, Guzy a Kopčo po 5 - Draškovič 6/1, Markovič 5, Grbovič 5/1,
Pok. hody: 5/5 - 3/3. Vylúčení: 8:7, ČK: Marušák (Prešov) za 3 vylúčenia, 1510 divákov