Jan 2022
PUSŠPSN
28

W17 EHF Euro 2015

Osemfinále bez Nemecka


10.12.2011


Súhrn výsledkov piatkových stretnutí na XX. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Brazílii


Piatkovými zápasmi 5. kola vyvrcholili súboje v základných skupinách na XX. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Brazílii, v ktorých sa rozhodlo o kvartete zostávajúcich osemfinalistov. Najväčšie prekvapenie sa zrodilo v A-skupine v Santose, kde Nemecko nezvládlo priamy súboj o postup a podľahlo Angole 22:25. Pred Nemky sa dostali aj Islanďanky, ktoré si podľa očakávania poradili s Číňankami 23:16. V dueli o prvenstvo sa presadili úradujúce majsterky Európy Nórky, keď nad súperkami z Čiernej Hory vyhrali tesne 28:27. V B-skupine v Barueri potvrdili obhajkyne titulu Rusky svoju doterajšiu stopercentnú bilanciu na šampionáte víťazstvom nad hráčkami Kazachstanu 34:19. Domáce Brazílčanky sú tiež doteraz bez zaváhania, hoci na záver C-skupiny v Sao Paule sa natrápili s Tunisankami 34:33. Poslednú miestenku do osemfinále si v "céčku" vybojovalo Japonsko, ktoré zvíťazilo nad Kubou 32:24. Štvrtým postupujúcim medzi 16 najlepších tímov je v D-skupine Pobrežie Slonoviny, ktoré v priamom súboji uspelo proti Uruguaju 31:24. V severskom derby zvíťazili Dánky nad Švédkami 20:19 a v Sao Bernardo do Campo nepustili súperom ani bod.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí na XX. majstrovstvách sveta v hádzanej žien v Brazílii:

A-skupina (Santos):
Angola - Nemecko 25:22 (14:10)
Nórsko - Čierna Hora 28:27 (15:11)
Čína - Island 16:23 (9:12)

Tabuľka:
1. Nórsko 5 4 0 1 152:108 8 - postup do osemfinále
2. Angola 5 3 0 2 129:129 6 - postup do osemfinále
3. Čierna Hora 5 3 0 2 143:115 6 - postup do osemfinále
4. Island 5 3 0 2 109:112 6 - postup do osemfinále
5. Nemecko 5 2 0 3 120:126 4
6. Čína 5 0 0 5 98:161 0

B-skupina (Barueri):
Španielsko - Austrália 39:9 (18:5)
Holandsko - Kórejská republika 26:38 (10:18)
Rusko - Kazachstan 34:19 (13:13)

Tabuľka:
1. Rusko 5 5 0 0 181:99 10 - postup do osemfinále
2. Španielsko 5 4 0 1 151:108 8 - postup do osemfinále
3. Kór. republika 5 3 0 2 164:124 6 - postup do osemfinále
4. Holandsko 5 2 0 3 164:142 4 - postup do osemfinále
5. Kazachstan 5 1 0 4 113:133 2
6. Austrália 5 0 0 5 52:219 0

C-skupina (Sao Paulo):
Kuba - Japonsko 24:32 (9:16)
Rumunsko - Francúzsko 20:39 (12:20)
Brazília - Tunisko 34:33 (16:20)

Tabuľka:
1. Brazília 5 5 0 0 162:128 10 - postup do osemfinále
2. Francúzsko 5 4 0 1 165:103 8 - postup do osemfinále
3. Rumunsko 5 2 1 2 139:155 5 - postup do osemfinále
4. Japonsko 5 2 1 2 138:156 5 - postup do osemfinále
5. Tunisko 5 1 0 4 141:150 2
6. Kuba 5 0 0 5 119:172 0

D-skupina (Sao Bernardo do Campo):
Pobrežie Slonoviny - Uruguaj 31:24 (12:12)
Švédsko - Dánsko 19:20 (8:9)
Chorvátsko - Argentína 23:18 (9:11)

Tabuľka:
1. Dánsko 5 5 0 0 148:78 10 - postup do osemfinále
2. Chorvátsko 5 4 0 1 150:102 8 - postup do osemfinále
3. Švédsko 5 3 0 2 141:97 6 - postup do osemfinále
4. Pobr. Slonoviny 5 2 0 3 118:145 4 - postup do osemfinále
5. Uruguaj 5 1 0 4 82:159 2
6. Argentína 5 0 0 5 77:135 0

Osemfinálové dvojice: Nórsko - Holandsko, Angola - Kórejská republika, Čierna Hora - Španielsko, Island - Rusko, Brazília - Pobrežie Slonoviny, Francúzsko - Švédsko, Rumunsko - Chorvátsko, Japonsko - Dánsko

Prezidentský pohár - o 17. - 20. miesto: Nemecko - Kazachstan, Tunisko - Uruguaj
o 21. - 24. miesto: Čína - Austrália, Kuba - Argentína



SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL