26

Prešov v SEHA League opäť víťazne

10.12.2011

Tatran Prešov - Crvena zvezda Belehrad (Srb.) 36:29 (15:13)

Hádzanári Tatrana Prešov si úspešne počínali v dohrávke 2. kola nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League", keď v sobotu zdolali v domácom prostredí srbský tím Crvena zvezda Belehrad 36:29 (15:13).

Prešovčanom nevyšiel úvod, keď v 5. min prehrávali 0:4. Rýchlo sa však spamätali a desať minút im stačilo na vyrovnanie skóre. Prvý polčas sa niesol v znamení útočnej hry a skončil sa 15:13 z pohľadu Tatrana. V druhom dejstve domáci pridali v obrannej fáze a rýchlymi kontrami zvyšovali svoje vedenie až na konečných 36:29.

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš si na konto pripísali siedmu výhru, po jedenástich odohratých dueloch majú v bilancii aj jednu remízu a tri prehry. V neúplnej tabuľke poskočili na 3. miesto. Úradujúci slovenský šampión najbližšie privíta v rámci SEHA League v stredu 14. decembra v 11. kole družstvo Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.

Výsledok - sobota - SEHA League - dohrávka 2. kola:
Najviac gólov: Kopčo 10, Antl 9/2, Krištopans 6 - Nadoveza 8/2, Živkovič a Pavič po 4, pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčení: 6 - 4, 1625 divákov