25

Do finále SP žien Partizánske a Šaľa, Iuventa von z hry

28.12.2011

Semifinále SP žien: HK Danlog Partizánske - ŠKP Piccard Senec 34:21 (14:13) a Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 20:24 (8:14)

Finalistkami Slovenského pohára v hádzanej žien 2011/2012 sa stali hráčky HK Danlog Partizánske a HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré sa v stredu postarali o to, že žije nádej na zachovanie tradície z ostatných rokov v podobe triumfu domáceho klubu a zároveň táto súťaž znovu nebude mať dva roky po sebe rovnakého víťaza (naposledy tomu tak bolo v ročníkoch 2005/2006 a 2006/2007 zásluhou Šale). Partizánčanky si v úvodnom stredajšom semifinále poradili v domácom prostredí so súperkami z ŠKP Piccard Senec najmä vďaka druhopolčasovému zlepšenému výkonu 34:21 (14:13) a Šalianky potom vo večernom šlágri odplatili hádzanárkam Iuventy Michalovce lanskú finálovú prehru, keď vyradili obhajkyne prvenstva zásluhou výhry 24:20 (14:8). Domáce prostredie býva v ostatných sezónach veľkou výhodou, keďže už päťkrát za sebou sa z celkového triumfu tešili hádzanárky z klubu usporiadateľa vyvrcholenia SP (postupne Šaľa, Iuventa, ŠKP Bratislava, Šaľa a Iuventa). Ak by zverenky trénera Petra Olšavského pokračovali v tejto tradícii, bolo by to pre Partizánske, ktoré naposledy triumfovalo v domácej pohárovej súťaži v roku 1999, keď zhodou okolností tiež hostilo záverečný turnaj, štvrté celkové víťazstvo. Vo finále však nastúpia proti najúspešnejšiemu družstvu v doterajšej histórii SP žien. Šalianky delí už len posledný krok od toho, aby sa v 34 ročníkoch už dvanástykrát zapísali na listinu pohárových víťaziek. Obaja finalisti budú vo štvrtok 29. 12. od 16.00 h bojovať v Partizánskom o cennú trofej, finančnú prémiu a právo účasti v Pohári víťazov
pohárov 2012/2013.

Slovenský pohár žien - záverečný turnaj v Partizánskom:

HK Danlog Partizánske - ŠKP Piccard Senec 34:21 (14:13) - do finále postúpilo Partizánske
Najviac gólov: Košíková a Blažeková po 6, Michnová 6/3 - Kupkovičová 6/3, Tučnovičová 5/1, Neštická 4
Pok. hody: 4/3 - 6/4, vylúčené: 2 - 1, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 600 divákov

Domáce v I. polčase prehrávali 6:8, ale šnúrou piatich gólov otočili na 11:8. Viedli aj 14:9, ale hráčky Senca pred polčasovou prestávkou znížili na rozdiel jediného gólu. Po zmene strán už na hracej ploche strelecky kraľovali hádzanárky Partizánskeho a vybojovali si postup do finále.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 20:24 (8:14) - do finále postúpila Šaľa
Najviac gólov: Geričová 5/1, Hollá a Wollingerová po 4 - I. Bahýlová 6/2, Pileková 5, Veselková 4/2
Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 350 divákov

Obhajkyne prvenstva viedli v 5. min 3:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že Iuventa Michalovce nepostúpi do finále. Šaľa ešte v I. polčase získala šesťgólový náskok, ktorý po zmene strán kontrolovala a vyradila favorita na zisk cennej trofeje.