27

Kadeti Grékov zdolali, no o skóre nepostúpili

02.04.2012

Víťazná rozlúčka s kvalifikačný turnajom na postup nestačila, Slováci doplatili na vysokú prehru s Dánmi.

Hádzanárska reprezentácia kadetov Slovenska sa v Novom Veselí na turnaji 3. skupiny kvalifikácie o postup na ME hráčov do 18 rokov dočkala víťazstva v záverečnom vystúpení, ale ani to jej postup nezabezpečilo. Zverenci trénera Martina Križana zdolali v nedeľu predpoludním Grékov 28:21 (12:15), ale v tabuľke obsadili so ziskom troch bodov 3. priečku o skóre za Čechmi.
Mladí Slováci síce naplnili proti outsiderovi skupiny papierové predpoklady, no výrazne si nevylepšili svoje pasívne skóre. Pri rovnosti bodov s Českom rozhodlo o druhej miestenke na šampionát celkové skóre (SR 80:91, ČR 81:76), keďže vzájomný duel sa skončil nerozhodne 29:29.

Postup na ME v Bregenzi a Harde (12. - 22. 7. 2012), kde má istotu účasti iba usporiadajúce Rakúsko, si z tejto skupiny už v predstihu vybojovali Dáni a napokon aj domáci Česi.

Výsledky - kvalifikácia o postup na ME 2012 v hádzanej hráčov do 18 rokov v Rakúsku (Bregenz a Hard, 12. - 22. 7. 2012) - nedeľa:
3. skupina (Nové Veselí/ČR):
Slovensko - Grécko 28:21 (12:15)
Najviac gólov za SR: Cigáň a J. Urban po 5, N. Boris, L. Urban a Michniewicz po 4, 250 divákov

Martin Križan (tréner kadetov SR): "Žiaľ, toto víťazstvo nám na postup nestačilo. Po sobotňajšom náročnom zápase s českým družstvom sme dnes v prvom polčase pôsobili ospalým dojmom. Bolo to vidieť na našej hre, nešlo nám to. Na začiatku druhého dejstva sme sa však rozbehli, za päť minút zmazali trojgólové manko. Veľmi dobre sme bránili a z defenzívy prechádzali do rýchlych kontier. Žiaľ, napokon bola výhra o 7 gólov málo. Rozhodujúci krok k postupu sme mali spraviť v sobotu, Čechov sme mali šancu zlomiť a zdolať."

Dánsko - Česko 29:20 (14:13)