Mar 2024
29

Úžasný gól v podaní Srbky Andrey Lekičovej

02.04.2012

Srbskej legionárke Györi Audi ETO Andrei Lekičovej sa v nedeľu podarilo zakončiť vydarenú kombináciu gólom, ktorý bude v anketách o gól roka bude figurovať určite veľmi vysoko.

Lekičová skórovala v prvom semifinálovom zápase Ligy majstrov 2011/12 na palubovke CS Oltchim Valcea síce len jediný gól, no ten stál naozaj za to. Györu zostávalo na útok na konci prvého polčasu už len 5 sekúnd, ale čo maďarský tím vyviedol, si domáci tím určite dlho zapamätá.

Bleskovú akciu rozbehla Anita Görbiczová, ktorá posunula loptu Eduarde Amorimovej. Na konci nacvičeného signálu bola Lekičová, ktorá si nabehla do priestoru pivota a nezvyčajného "Číňana" zakončila chrbtom k bráne pomedzi svoje nohy, pričom aj súperovej brankárke dala "jasličky".

Hostky týmto pohľadným gólom upravili výsledok polčasu na 17:13 vo vlastný prospech, v zápase však prehrali 31:35.