20

Dvadsiatka rozbila Bulharov, ME ale bez SR

08.04.2012

Slovenskí hádzanári do 20 rokov vyhrali v druhom vystúpení v 6. kvalifikačnej skupine o postup na tohtoročné ME nad Bulharskom 35:18, šampionát sa však uskutoční bez nich.

Kvalifikácia ME 2012 do 20 rokov, 6. skupina:

Slovensko - Bulharsko 35:18 (16:11)
Zostava a góly SR: Tóth, Blicha, Kosák - Maguška 3, Krok 7, Macháč 3, Földeš, Joppek 2, Hajdu 3, Kardoš 1, Pogány 4, Mikita, Mikes 3, Takáč 1, Minarovič 7, Janíček 1. Najviac gólov za Bulharsko: Todorov 5. Rozhodcovia: Kavešnikov, Plotnikov (obaja Rus.), vylúčenia: 3:5, ČK: Todorov za 3 vylúčenia, 7m hody: 2/0 - 0, 300 divákov.

Úvod bol nervózny z oboch strán, no predovšetkým slovenskí hádzanári v ňom sklamali, keď sa im nepodarilo nijako oddialiť sa od outsidera skupiny.  V prvých dvadsaťminútovke sa preto, aj vďaka množstvu chýb v slovenskej hre, Bulhari držali vždy na "dostrel". Toho odrazom bol aj vyrovnaný priebežný výsledok. V novozámockej hale Millenium to vyzeralo na tesný duel, no na konci prvého dejstva sa predsa len podarilo Slovákom prelomiť húževnatý odpor hostí. Dokázali si vybudovať viacgólový rozdiel a po prestávke už mal duel úplne iný obraz. V ňom mladí Slováci excelovali a už po niekoľkých jeho minútach naplnili pozíciu favorita. Vyšlo im v útočnom snažení takmer všetko, podržali ich aj brankári a napokon vyhrali jednoznačným 17-gólovým rozdielom.

Peter Kalafut, tréner SR 20: "Vytýčili sme si cieľ postupu pred kvalifikačným turnajom, no tento cieľ sa nám splniť nepodarilo. Mrzí nás to všetkých."

Michal Tóth, brankár SR 20: "Portugalčania neboli od nás kvalitatívne o toľko lepší, ako to nasvedčuje výsledok z prvého zápasu, žiaľ, napriek tomu, že sme na nich mali, zdolať sme ich nedokázali."