20

Prešov s jasným kurzom za titulom

12.05.2012

V prvom finálovom dueli TIPOS Extraligy úradujúci majstri s prehľadom zdolali Sportu Hlohovec 34:27, rozhodol úvod druhej časti. /Snímka TASR/

Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v prvom zápase finále play off extraligy nad HC Sporta Hlohovec 34:27 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.
Druhý zápas je na programe v stredu 16. mája v Hlohovci.

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 34:27 (16:13)
Prešov: Krupa, Verkič, Miroda - T. Mažár 1, Kopčo 5, Hrstka 1/1, Michal Urban, D. Krok 1, Krištopans 7, Radčenko 4, Číp 6, Guzy 1, Pejovič 4, Antl 4
Hlohovec: Olejár, Žernovič - Mazúr 3/2, Takáč 1, Cibulka, Szöcz 2, Laho, Stachovič, Štefanisko, Miženko 4, Ďuriš 4, Kasagranda 2, S. Mažár 1, Zaťko 5/2, Dudáš 1, Tallo 4
Rozhodovali: Brunovský, Čanda, vylúčení: 7:10, ČK: 45. Mazúr za faul, 50. Tallo za tri vylúčenia (obaja Hlohovec), 7 m hody: 1/1 - 6/4, 2230 divákov.
stav série 1:0

Diváci videli na úvod série zápas, na ktorom sa rozhodne nenudili. Stretnutie malo vyrovnaný priebeh, rozhodla desaťminútovka na začiatku druhého polčasu, počas ktorej zažiaril domáci brankár Verkič. Od stavu 25:15 v 41. minúte si už Prešovčania víťazstvo nenechali ujsť.

Djordje Rašič, tréner Tatrana: "Ukázalo sa, že postup Hlohovca do finálovej série nebol náhodný. Súper nás preveril a donútil ísť naplno od prvej do poslednej minúty. Som rád, že sme potvrdili úlohu favorita a tešíme sa na druhý zápas v stredu v Hlohovci."

Martin Lipták, tréner Hlohovca: "My sme hlavne v prvom polčase podali veľmi dobrý výkon. No nezachytili sme úvod druhého a to prakticky rozhodlo. No rozdiel bol aj v kvalite brankárov, naši nechytili skoro nič, domáci miestami zažiarili."

o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

1. MHK Košice - HC Štart Nové Zámky 26:31 (12:13)
Najviac gólov: P. Hruščák 9/2, Farkašovský 6/2, Hricišon 3 - Tůma 9, Kurka 5, Bakos 4/4
Pok. hody: 6/4 - 5/4, vylúčení: 4 - 2, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula, 230 divákov

V prvom polčase videli diváci vyrovnanú hru s miernou prevahou Nových Zámkov, domáce Košice však bojovali zo všetkých síl a nepustili hostí do výraznejšieho náskoku. V druhej časti hry dominovali hádzanári HC Štart, ktorí využívali chyby Košičanov a napokon zaslúžene zvíťazili o päť góly 31:26 a pred odvetou si v boji o konečné 3. miesto utvorili sľubnú pozíciu. Odvetný zápas  série o bronzovú medailu sa uskutoční budúci piatok v Nových Zámkoch.

o 5. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu)

ŠKP Bratislava - Hc winLand Michalovce  30:31 (14:17)
Pok. hody: 3/1 - 4/4. Vylúčení: 4-6. Rozhodovali: Dvorský, Sivák. Divákov: 200.
ŠKP: Bereš, Pejko, Kováč - Pupík 3, Kyseľ, Volentics 5, Slaninka 9, Demovič, Mikuš, Mišenčík 4, Štepanovský, Čermák, Kucharík 9/1, Cechmeister.
Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kučer 6, Frajkor 5/4, Kollar, Kohút, Pilník, Sadovij 6, Kocák 2, Holdoš 6, Miňo 6, Čorej.

Vstup do zápasu mali lepší hostia, ktorí po prvom polčase viedli 17:14. Po zmene strán dokázali hráči ŠKP Bratislava zmazať náskok súpera a dokonca aj viedli o dva góly, nedokázali však tento sľubný stav udržať a prehrali gólom z poslednej minúty. O víťazovi duelu rozhodla lepšia koncentrácia a disciplína Michalovčanov. Odvetný zápas súboja o piate miesto je na programe budúci piatok o 18.30 v Michalovciach.

o 7. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

HK Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 25:25 (15:14)
Najviac gólov: Klačanský 8, Kováčech 6, Hurtiš 5 - Firit 7, M. Kozák 6, T. Vallo 5
Pok. hody: 1/1 - 5/4, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Karlubík a Struhár, 250 divákov
Domáce družstvo podalo dobrý výkon s dobre chytajúcim brankárom, dorastencom Petrom Klemanom, avšak v rozhodujúcich momentoch zasiahli do zápasu iné okolnosti, takže zápas skončil remízou.