25

W17 EHF Euro 2015

Na záver kvalifikácie ME prehra žien SR v Chorvátsku

03.06.2012

Kvalifikácia ME 2012 v hádzanej žien - 6. skupina: Chorvátsko - Slovensko 26:20 (18:12)

Hádzanárky Slovenska sa rozlúčili s kvalifikáciou o postup na majstrovstvá Európy žien 2012 v Holandsku prehrou. Zverenky trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá podľahli v nedeľňajšom stretnutí 6. skupiny v chorvátskom Novigrade domácim reprezentantkám 20:26 (12:18). Už pred stretnutiami záverečného kola bolo rozhodnuté, že postup na decembrový šampionát si vybojovalo bez zaváhania Chorvátsko (12 b.) a aj Dánsko, ktoré na 2. pozícii zaostalo o štyri body. Slovensko obsadilo so ziskom 4 bodov 3. priečku pred Talianskom s nulou na konte.

Výsledky - kvalifikácia ME 2012 - ženy - 6. skupina - 6. kolo - nedeľa:

NOVIGRAD

Chorvátsko - Slovensko 26:20 (18:12)

Najviac gólov za Chorvátsko: Penezičová 6, Šeričová, Arslanagičová, Bašičová a Lovričová po 3
Zostava a góly SR: Túrociová, Súlovská - Trochtová, Wollingerová 1, Stuparičová 2, Súkenníková 1, Pileková 2, Szöllösiová, Jakubisová 5, A. Tóthová 3, Dubajová 4, Drotárová, Polláková 1, S. Szarková, Košíková, Michnová 1
rozhodovali: Kurtagic a Wetterwik (obaja Švéd.)

Lepšie začali Chorvátky, ktoré sa ujali vedenia 6:2 a v 18. min už mali dokonca šesťgólový náskok (12:6), ktorý si udržali až do polčasovej prestávky (18:12). Po zmene strán Slovenky pridali a postupne sa dotiahli na 17:20. V záverečnej časti duelu však nevyužili pokutový hod a nezužitkovali ani výhodu presilovej hry, čím pomohli zverenkám trénera Vladimira Canjugu, ktoré sa opäť gólovo odpútali a doviedli stretnutie do víťazného konca (26:20).

Hlas:

Peter Sabadka (tréner SR): "Na pôde favorita a víťaza skupiny sme podali náš najlepší výkon v kvalifikácii. So súperom sme držali krok, ešte pár minút pred koncom bolo len o tri góly a domáci si nedovolili stiahnuť z palubovky svoje hviezdy. Z tohto pohľadu môžem vysloviť spokojnosť. Výsledok je podľa vývoja pre nás krutý, svedčal by mu dvoj- či trojgólový rozdiel. Sme radi, že naša forma vygradovala k záveru kvalifikačných bojov, na našej hre vidieť progres."

4. Taliansko 6 0 0 6 104:187 0

Doterajšie výsledky: Dánsko - SR 36:24, Chorvátsko - Taliansko 40:15, SR - Chorvátsko 23:34, Taliansko - Dánsko 22:27, Taliansko - SR 19:25, Chorvátsko - Dánsko 21:19, Dánsko - Chorvátsko 27:31, SR - Taliansko 23:15, SR - Dánsko 18:24, Taliansko - Chorvátsko 12:34, Dánsko - Taliansko 38:21, Chorvátsko - SR 26:20