Apr 2024
PUSŠPSN
21

W17 EHF Euro 2015

Slovenky na záver najlepšie, Sabadku teší progres


04.06.2012


Slovenské hádzanárky podali v Chorvátsku svoj najlepší výkon v kvalifikácii ME 2012, na pôde lídra 6. skupiny však prehrali 20:26


Aj tohtoročný európsky šampionát hádzanárok v Holandsku bude bez reprezentantiek Slovenska, ktoré naposledy štartovali na ME pred 18 rokmi. Ich kvalifikačné účinkovanie im vynieslo len nepostupovú 3. priečku. Stredajší žreb závereného turnaja v Rotterdame bude pútať pozornosť 16 účastníkov vrátane Chorvátska a Dánska, ktoré sa v 6. kvalifikačnej skupine presadili na úkor tímov SR a Talianska.

Slovenky dali bodku za svojím vystúpením v kvalifikácii ME 2012 v chorvátskom Novigrade, kde prehrali 20:26 (12:18). Hoci sa od Jadranu vracali domov bez bodového zisku, splnili predsavzatie, ktoré si dali pred nedeľňajším zápasom - nadviazať na pôde lídra skupiny na zlepšený výkon zo stredajšieho duelu s Dánkami a odohrať ho so cťou.


"To sa nám aj podarilo, podľa mňa sme podali ešte kvalitnejší a kompaktnejší výkon ako proti Dánsku. S favorizovaným súperom sme držali krok, ešte pár minút pred koncom bolo len o tri góly. Dievčatá si opäť zaslúžia pochvalu za druhý polčas. S Dánkami sme ho o gól vyhrali, teraz s Chorvátkami remizovali. Dievčatá hrali takticky disciplinovane, vedeli reagovať na vývoj hry. Mali sme dobrú defenzívu znovu aj s brankárkou Maťou Túrociovou, dokázali sme sa presadiť na postavenú obranu a už aj prechodová fáza bola solídnejšia. Výsledok je z pohľadu vývoja a diania na palubovke pre nás krutý, svedčal by mu dvoj- či trojgólový rozdiel. Napriek prehre sme radi, že naša forma vygradovala v závere kvalifikačných bojov, na našej hre vidieť progres. Teší ma aj to, že dievčatá majú chuť a chcú sa zlepšovať," povedal pre agentúru SITA tréner žien SR Peter Sabadka, ktorý označil nedeľňajší výkon svojich zverenkýň za najlepší v kvalifikácii.


(SITA)SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL