Jún 2024
PUSŠPSN
23

W17 EHF Euro 2015

Slovensko má záujem usporiadať ME žien 2012


05.06.2012


Slovensko medzi 10 krajinami ochotnými zaskočiť pri usporiadaní ME hádzanárok za Holandsko


Slovensko prejavilo záujem byť organizátorom majstrovstiev Európy hádzanárok v roku 2012. Pôvodne sa mal 10. kontinentálny šampionát uskutočniť v termíne 4. - 16. decembra v Holandsku, ale krajina tulipánov sa polroka pred jeho začiatkom vzdala usporiadateľského práva.


Na pondelkovú výzvu Európskej hádzanárskej federácie (EHF), ktorá začala hľadať nového organizátora turnaja 16 ženských reprezentačných tímov, zareagovalo dovedna desať krajín ochotných zaskočiť (Chorvátsko, Dánsko, Macedónsko, Island, Nórsko, Poľsko, Rusko, Srbsko, Slovensko a Švédsko). Ďalšie krajiny tiež ešte zvažujú svoj interes. Medzi záujemcami figuruje aj SR, ktorej hádzanárky na šampionát nepostúpili, keď v nedeľu skončenej kvalifikácii obsadili v 6. skupine 3. miesto za Chorvátkami a Dánkami.

"Dnes ráno po rozhovore s prezidentom Slovenského zväzu hádzanej Jaroslavom Holešom sme sa rozhodli prihlásiť medzi záujemcov o ME. Podľa našich informácií sme tak urobili ako druhí v poradí. Ťažko odhadovať naše šance. V našom prípade by do úvahy pripadali haly v Bratislave, Košiciach a Prešove, ale zatiaľ je predčasné o tom detailnejšie hovoriť. Do plánovaného začiatku šampionátu zostáva ešte šesť mesiacov, trúfali by sme si za ten čas pripraviť ME na úrovni. Inak by sme sa neprihlásili a nechceli zaskočiť za Holandsko. V minulosti sme kvalitnou organizáciou mládežníckych šampionátov ukázali, že je to v našich silách. Prípadnou organizáciou by sme navyše zviditeľnili hádzanú na Slovensku," povedal pre agentúru SITA generálny sekretár SZH Martin Simonides. Slovensko sa naposledy neúspešne uchádzalo o ME žien 2014, ktoré exekutíva EHF pridelila spoločnej kandidatúre Maďarska a Chorvátska.


Medzi desiatimi záujemcami je sedem už s istotou účasti na ME 2012 a traja, čo neprešli kvalifikačným sitom (SR, Poľsko, Island). "Toto je ojedinelá situácia pre EHF. Sme veľmi sklamaní, že ME sa neuskutočnia v Holandsku, ale reakcia takého veľkého počtu krajín ako potenciálnych hostiteľov zdôrazňuje význam turnaja pre naše členské federácie. Teraz začneme vyberať nového organizátora alebo organizátorov. Dúfame, že v priebehu dvoch týždňov budeme môcť oznámiť, kde sa v decembri 2012 bude hrať," uviedol v oficiálnom stanovisku generálny sekretár EHF Michael Wiederer.

SITASLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL