Júl 2024
PUSŠPSN
16

W17 EHF Euro 2015

Kukučku so Szücsom majú nahradiť Ďuriš so Šulcom


07.06.2012


Tréner hádzanárov SR je na improvizáciu zvyknutý, Šulc je pripravený zvládnuť úlohu aj na poste strednej spojky


Slovenskí hádzanári nenastúpia na dvojzápas II. fázy kvalifikácie MS 2013 proti Bielorusom v najsilnejšom zložení. V sobotu 9. júna v Košiciach a v nedeľu 17. 6. v Minsku si budú musieť poradiť bez dvojice tradičných opôr - Petra Kukučku a Csabu Szücsa ml.

"V jednom týždni sme prišli o dvoch stredových hráčov. Csaba Szücs si poškodil meniskus a Peter Kukučka má zranený palec. Je to pre mňa ťažká situácia, ale celý rok som zvyknutý improvizovať, takže nič nové pre mňa," povedal na margo dvoch absencií v slovenskom tíme kouč Peter Dávid, ktorý má však jasnú predstavu, ako vyriešiť túto nepríjemnú situáciu na dôležitom poste strednej spojky: "Zostal nám mladý Ľubo Ďuriš, ktorý našťastie odohral veľa minút na aprílovom turnaji Bring Cup v Nórsku. Máme aj variantu s Ferom Šulcom." Okrem spomenutej dvojice je v zálohe pripravený aj Gabriel Vadkerti, ktorý tiež figuruje v súčasnom 17-člennom kádri.


Dvadsaťštyriročný Ďuriš podáva dobré výkony v extraligovom tíme HC Sporta Hlohovec, a hoci si zahral aj na januárových ME v Srbsku, chýbajú mu ešte medzinárodné skúsenosti. Tie však má Šulc, kanonier maďarského vicemajstra Pick Szeged. "Fero sa na úlohu špílmachra teší. Podľa jeho vlastných slov rád hráva na strednej spojke a ja mu s radosťou dám tú príležitosť," poznamenal k tejto téme Dávid.

Tridsaťtriročný František Šulc je však pripravený a odhodlaný zvládnuť zaradenie na pozíciu tvorcu hry družstva SR. "Na strede to nebude pre mňa nová úloha. Aj za predchádzajúceho kouča slovenskej reprezentácie Zoltána Heistera som už hrával na tomto poste. Rovnako aj v minulej sezóne som bol v Szegede ´zaparkovaný´ na strede a až v tejto som väčšinu času strávil na ľavej spojke. Do zápasu nezostáva veľa času, ale štyri dni prípravy pre hráčov v národnom tíme, ktorí by mali byť na určitej úrovni, by mohlo stačiť. Pôjde o precvičenie základných útočných kombinácií. Myslím si, že sa to bude dať zvládnuť," verí si trnavský rodák, ktorý tiež naznačil jeden variant v zostave po jeho presune do stredu. "Je tu aj možnosť, že na ľavej strane spojkového radu by nám pomohol krídelník Maťo Straňovský."

SITASLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL