Júl 2024
PUSŠPSN
16

W17 EHF Euro 2015

Podľa Dávida Bielorusi v Košiciach ničím neprekvapili


12.06.2012


Tréner hádzanárov SR Peter Dávid po prehre v prvom zápase II. fázy kvalifikácie MS 2013 s Bielorusmi tvrdí, že jeho zverenci sa zdolali sami


Slovenskí hádzanárski reprezentanti si výrazne skomplikovali svoje vyhliadky na postup na svetový šampionát 2013 v Španielsku, keď v prvom zápase II. fázy kvalifikácie podľahli doma Bielorusom 24:26 (10:12).


Slováci nielen prehrou, ale ani výkonom nepotešili svojich fanúšikov, ktorých bolo v košickej Steel aréne takmer šesťtisíc. Predovšetkým hra v ofenzíve v podaní slovenského družstva pokrivkávala. Absencia Petra Kukučku či Csabu Szücsa na poste strednej spojky bola evidentná, obzvlášť keď nemohol na poste špílmachra zaskočiť ani ďalší zo skúsených hráčov František Šulc.
"O probléme na strednej spojke sme vedeli. Najmä neúčasť Šulca zaskočila celé družstvo, lebo všetci sme dúfali, že nám pomôže. Pre problémy s lýtkom však skutočne nemohol nastúpiť," poznamenal kouč SR Peter Dávid, ktorý mal naštudovanú hru Bielorusov do detailov: "Vedeli sme o ich prednostiach, o obrovských kvalitách nebezpečného Sergeja Rutenku, jeho výbornej spolupráci s pivotom i vysunutej obrane s pohyblivým Ivanom Brovkom. V sobotu nás ničím neprekvapili. My sme sa však zdolali sami našou slabou útočnou hrou, v ktorej sme boli nedôrazní. V ofenzíve nám to vôbec nešlo."

Dávidovi zverenci sa pripravovali na súpera od utorka na tréningoch i pri videoanalýze, predsavzatia a taktické pokyny však nepreniesli na palubovku. "Jedna z mojich posledných viet v šatni pred zápasom bola, aby chalani nepodľahli tlaku fantastického publika. Chlapcom som hovoril, nech si počkajú pri zakončení na tú správnu situáciu, nech nejdú hneď za každú cenu do koncovky. Namiesto toho sme však stratili hlavu. Neviem si to vysvetliť, prečo sme v prvom polčase nedodržali to, čo sme si predsavzali. Možno na mojich zverencov negatívne doľahlo, že im nemohol pomôcť Fero Šulc. V druhom polčase sme potom všetko stratili vlastnými technickými chybami a dvojminútovými vylúčeniami," vrátil sa k nevydarenému sobotňajšiemu stretnutiu Peter Dávid.


Tréner slovenského tímu pred zápasom veril, že si jeho zverenci poradia s bieloruským družstvom. "Pri rozcvičke som si všimol, že Bielorusi majú z nás veľký rešpekt. Povedal som chalanom, že oni sú z nás pokakaní, skúsme to využiť a poďme do toho. Žiaľ, nezvládli sme úvod. Keby sa to na začiatku vyvíjalo pre nás lepšie, bola by šanca, ale nechytili sme sa. Nedarilo sa nám na spojkách, kde tentoraz chýbala kvalita. Jedine Polakovič nás potiahol. Škoda, že v domácom prostredí nevyužijeme, keď má náš brankár úspešné zákroky, čo vyvolá odozvu v publiku, no my v útoku za to súpera nepotrestáme gólmi."


Slováci dostali trojdňové voľno, po ktorom sa opäť zídu v stredu v Hlohovci a začnú sa pripravovať na nedeľňajšiu odvetu v Minsku, kde už skutočne pôjde o všetko. Všetci na Slovensku veria, že bude k dispozícii aj František Šulc, ktorého trápilo bolestivé zranenie natiahnutého lýtkového svalu. "Som aj rád, že sme to v sobotu neriskli a nezranil sa ešte viac. Verím, že do odvety sa stihne dať do poriadku," vyjadril nádej Dávid, ktorý tvrdí, že jeho zverenci už nemôžu zahrať tak zle ako v Košiciach.


SITASLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL