Júl 2024
PUSŠPSN
16

W17 EHF Euro 2015

Slováci pred odvetou so Šulcom, no bez Vadkertiho


13.06.2012


Zdravotný stav Františka Šulca sa zlepšuje, Gabriela Vadkertiho čaká v sobotu prestup do stavu manželského


Slovenskí hádzanári majú na stredajší podvečer naplánovaný zraz v Hlohovci pred odvetou II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2013 v Španielsku, ktorá je na programe v nedeľu 17. júna o 16.00 h SELČ v Minsku. Slováci si sobotňajšou prehrou s Bielorusmi 24:26 (10:12) v košickej Steel aréne skomplikovali svoje vyhliadky na postup, ale teraz májú pred sebou štyri dni prípravy na rozhodujúci duel na palubovke súpera.

Tréner Peter Dávid privíta na zraze 16 hráčov, z minulotýždňového kádra mu bude chýbať iba stredná spojka maďarského tímu Csurgói KK Gabriel Vadkerti, ktorý sa deň pred odvetou žení. Slováci sa budú až do odletu pripravovať v Hlohovci, prvýkrát tam budú trénovať v stredu večer.


Do Bieloruska odcestuje v sobotu ráno z viedenského letiska vo Schwechate 16-členný káder, v ktorom by nemal chýbať ani František Šulc. Kanonier maďarského Picku Szeged si doliečuje zranenie lýtkového svalu, ktoré mu znemožnilo nastúpiť v prvom dueli s Bielorusmi a jeho absencia na poste strednej či ľavej spojky bola citeľná.


Nominácia slovenskej reprezentácie hádzanárov na odvetný duel II. fázy kvalifikácie MS 2013 proti Bielorusku (17. 6. o 16.00 h SELČ v Minsku):
brankári: Richard Štochl (Montpellier Agglomération HB/Fr.), Miloš Putera (TV 05/07 Hüttenberg/Nem.), Teodor Paul (Csurgói KK/Maď.)
pivoti: Martin Mazák (FTC-PLER Budapešť/Maď.), Michal Kopčo (Tatran Prešov), Peter Dudáš (HC SPORTA Hlohovec)
krídla: Martin Straňovský (Reale Ademar León/Šp.), Tomáš Urban (MKB Veszprém KC/Maď.), Radoslav Antl (Tatran Prešov), Tomáš Straňovský (HC Štart Nové Zámky)
spojky: Daniel Valo (HSG Wetzlar/Nem.), František Šulc ml. (Pick Szeged/Maď.), Pavol Polakovič (Octavio Pilotes Posada/Šp.), Oliver Rábek (HC Štart Nové Zámky), Ľubomír Ďuriš (HC SPORTA Hlohovec), Vladimír Guzy (Tatran Prešov)


SITASLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL