Júl 2019
PUSŠPSN
17

W17 EHF Euro 2015

Na úvod Tipos extraligy Nové Zámky - Prešov


19.06.2012


Žreb Tipos extraligy hádzanárov 2012/2013


V hoteli Medium v Bratislave vyžrebovali v utorok popoludní za účasti zástupcov všetkých klubov, predstaviteľov Slovenského zväzu hádzanej (SZH) a médií nový ročník Tipos extraligy hádzanárov.

V úvodnom kole najvyššej domácej súťaže, ktorá bude mať opäť nepárny počet deviatich účastníkov, sa stretnú dvojice: 1. MHK Košice - HC winLand Michalovce, MŠK Považská Bystrica - ŠKP Bratislava, HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov a HK Topoľčany - HC SPORTA Hlohovec. Nováčik HaO TJ Slovan Modra má voľný žreb. Tipos extraliga 2012/2013 sa začne v prvý septembrový víkend (1. - 2. 9. 2012).


Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov sa najbližšie dva roky bude hrať podľa nového formátu. Základná časť bude pozostávať z 36 kôl (každý s každým 4-krát, t. j. 2x doma a 2x vonku), každý z deviatich účastníkov teda odohrá 32 zápasov. Po základnej časti nenasleduje klasické play-off. Namiesto vyraďovacej časti vyvrcholí extraligová súťaž v prvý júnový víkend (1. - 2. 6. 2013) turnajom Final Four, na ktorom sa predstavia u víťaza základnej časti družstvá z 1. až 4. miesta v tabuľke. Najskôr príde na rad semifinále (1. - 4., 2. - 3.) a na druhý deň finále o titul šampióna. O konečnú 3. priečku sa nehrá, zo zdolaných semifinalistov získa bronzové medaily lepšie umiestnený tím po základnej časti. Zo súťaže nikto nevypadáva, aby v ďalšom ročníku mohlo účinkovať 10 klubov.


V porovnaní s nedávno skončeným ročníkom Tipos extraligy bude úradujúci slovenský šampión Tatran Prešov účinkovať v súťaži od jej začiatku, teda absolvuje aj jej základnú časť (v sezóne 2011/2012 vstúpil do extraligy až v nadstavbovej časti). "Mnoho klubov chcelo privítať na svojich palubovkách Prešov, preto sa hľadal vhodný model, aby Tatran zvládol svoje povinnosti v regionálnej SEHA League i extralige a mohli ho tak vidieť aj diváci na Slovensku. Myslím si, že bude o čo hrať, pretože motiváciou nebude len postup do prvej štvorky, ale aj triumf v dlhodobej časti, keďže jej víťaz má právo byť organizátorom turnaja Final Four. Veríme, že súťaž bude po športovej stránke ešte lepšia a dramatickejšia až do konca. Model je pripravený tak, aby od ďalšieho ročníka v nej účinkovalo 10 družstiev. Dúfame, že sa nám ju podarí doplniť o víťaza prvej ligy," uviedol pre agentúru SITA riaditeľ extraligy Peter Brunovský.


Dvojice 1. kola Tipos extraligy v hádzanej mužov 2012/2013 (1. - 2. 9. 2012):
HaO TJ Slovan Modra - voľný
1. MHK Košice - HC winLand Michalovce
MŠK Považská Bystrica - ŠKP Bratislava
HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov
HK Topoľčany - HC SPORTA Hlohovec


SITAFotogaléria
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL