Júl 2024
PUSŠPSN
16

W17 EHF Euro 2015

Smútime za Ferdinandom Čápom


03.09.2012


V piatok skonal Ferdinand „Nandy“ Čáp, bývalý hádzanár, neskôr dlhoročný tréner a funkcionár. Vo veku 78 rokov podľahol ťažkej chorobe.


Narodil sa v Košiciach (28. júna 1934), avšak už od troch rokov vyrastal v Bratislave. Tu sa zamiloval do hádzanej a vďaka nej, ako hráč Kovosmaltu, krídelník i spojka s dobrou ranou, aj do Anny Ríšovej, vynikajúcej brankárky Lokomotívy, zlatej medailistky z premiérového svetového šampionátu v roku 1957 na belehradskom štadióne Tašmajdan.


S výnimkou pôsobenia vo Vinohradoch zasvätili totiž celý svoj trénerský život Interu. Roky-rokúce sa denno-denne venovali žiačkam, k hádzanej pritiahli aj dcéru Hanku, svojho času veľmi dobrú hráčku, dorastenkám i prvoligovým ženám, ktoré „Nandy“ priviedol v roku 1975 k premiérovému z troch ich titulov majstra Československa. Mimochodom, pre bratislavskú ženskú hádzanú bol prvý po dlhých devätnástich rokoch od toho, z ktorého sa na jar päťdesiateho šiesteho tešili dievčatá z Lokomotívy s Annou Čápovou v bránke...Tým, ktorí ho poznali, bude jeho humor, bezprostrednosť i nadšenie veľmi chýbať.


Česť Tvojej pamiatke, „Nandy“. 


Posledná rozlúčka so zosnulým bude v piatok 7. septembra 2012 o 10.30 hod. v bratislavskom krematóriu.
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL