20

Slovenky na úvod turnaja v Chebe zdolali Češky

13.09.2012

Česko - Slovensko 19:23 (10:13) /Foto: A. Wipf./

Slovenské hádzanárske reprezentantky zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na tradičnom medzinárodnom turnaji žien "O štít mesta Cheb", na ktorom štartujú po dvojročnej absencii, v derby nad domácimi Češkami 23:19 (13:10). Zverenky trénera Petra Sabadku, ktorý nemá k dispozícii niektoré legionárky a ani hráčky majstrovskej Iuventy Michalovce, sa pripravujú na novembrovú a decembrovú I. fázu kvalifikácie MS 2013.

Ďalším súperom Sloveniek na aktuálnom 39. ročníku podujatia budú v piatok od 17.30 h v nemeckom Arzbergu Islanďanky, ktoré vo štvrtok prehrali s Maďarkami vysoko 21:35 (15:20).

Výsledky - štvrtok:
Česko - Slovensko 19:23 (10:13)
Najviac gólov za ČR: Martinková 5, Chrenková 5/1, Poznarová 5/4
Zostava a góly SR: Túrociová, Súlovská – Pileková 2, Kováčiková, Súkenníková 3, Z. Janšáková, Trochtová, Minárčiková, A. Tóthová 9, Dubajová 3/2, Rajnohová 3, Polláková 1, S. Szarková, Demajová, Michnová 2
pok. hody: 8/5 - 3/2, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 320 divákov

Slovenky v kľúčových fázach I. polčasu zobrali opraty duelu do svojich rúk a utvorili si náskok 9:4. Dobre bránili a za prvých 20 minút dovolili Češkám streliť len dva góly z hry. V závere úvodného dejstva sa domáce dotiahli na 10:13. Po zmene strán slovenské družstvo kontrolovalo vývoj. Sabadkove zverenky sa spoliehali na ofenzívnu obranu, z ktorej prechádzali do rýchlych protiútokov, presadiť sa dokázali aj proti dobre postavenej defenzíve družstva ČR. Ich vedenie postupne narástlo až na sedem gólov, napokon zvíťazili štvorgólovým rozdielom 23:19.

Peter Sabadka (tréner žien SR): „Dosiahli sme cenné víťazstvo nad účastníkom ME, navyše v jeho domácom prostredí. Dievčatá podali kompaktný výkon najmä v obrannej fáze a ukázali, že dokážu nadviazať na zlepšené výkony z kvalifikácie. V útoku sme zo začiatku hrali nesmelo, ale postupne sme sa presadzovali aj zo stredných vzdialeností, strelecky sa darilo predovšetkým Betke Tóthovej. Musím pochváliť celé družstvo, vyzdvihol by som však Dubajovú, ktorá bola oporou v strede obrany a aj výkon brankárky Túrociovej najmä v prvom polčase. S dnešným zápasom môžem vyjadriť spokojnosť.“

Maďarsko - Island 35:21 (20:15)