Máj 2024
PUSŠPSN
28

W17 EHF Euro 2015

Sabadkova spokojnosť s vystúpením v Chebe


16.09.2012


Slovenky zdolali na turnaji „O štít mesta Cheb“ dvoch účastníkov ME 2012


Slovenské hádzanárky sa z 39. ročníka turnaja "O štít mesta Cheb" vrátia s dvoma cennými víťazstvami nad účastníkmi tohtoročného európskeho šampionátu v Srbsku. Výhry na domácim Českom (23:19) a Islandom (23:22) im vyniesli konečné druhé miesto. Pozitívne hodnotenie vystúpenia nezatienila ani prehra s víťazom podujatia Maďarskom (29:34), ktorá pripravila Slovenky o ich celkovo štvrtý triumf na tradičnom podujatí na západe ČR.


„S naším účinkovaním môžem vysloviť spokojnosť. Otestovali sme si formu hráčok a aj ich postoj k formovaniu tímu. Družstvo sa prezentovalo kolektívnym herným prejavom. Počas zápasov s kvalitnými súpermi sme ukázali bojového ducha. Všetky dievčatá si zaslúžia pochvalu,“ zhodnotil chebský turnaj slovenský kouč Peter Sabadka a na margo svojich zvereniek ešte dodal: „Vyzdvihol by som výkony Martiny Túrociovej, ktorá bola podľa mňa najlepšou brankárkou na turnaji.“ Najlepšia kanonierka v histórii ženskej reprezentácie SR Katarína Dubajová odohrala proti Maďarkám svoj jubilejný 200. zápas v národnom tíme. „Veríme, že počet stretnutí v reprezentácii bude na jej konte ešte pribúdať. Zaslúži si absolutórium za svoj prístup i výkony. Zápasová prax sa na jej hre negatívne neprejavila. Bola oporou v obrane, dokázala sa presadiť aj v útoku, premieňala pokutové hody. Bola našou líderkou, ale k tomu jej svojimi výkonmi pomohli a pridali sa aj ostatné spoluhráčky,“ pochválil Sabadka 33-ročnú skúsenú spojku.


Hádzanárky Slovenska aj po turnaji v Chebe budú pokračovať v príprave na I. fázu kvalifikácie MS 2013, ktorú odohrajú na prelome novembra a decembra 2012 v Partizánskom. Opäť by sa mali zísť už v závere septembra na ďalšom sústredení.


slovakhandball.sk
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL