25

Iuventa nestačila na FTC, skupinová fáza LM v nedohľadne

19.09.2012

Prvý zápas play-off o postup do Ligy majstrov hádzanárok: Iuventa Michalovce – Ferencváros 26:40 (10:15)

Hádzanárky Iuventy Michalovce podľahli v stredajšom prvom stretnutí play-off kvalifikácie Ligy majstrov žien 2012/2013 maďarskému FTC Rail Cargo Hungaria Budapešť vysoko 26:40 (10:15) a postup do základnej skupinovej fázy najprestížnejšej klubovej súťaže sa im výrazne vzdialil. Zverenky trénera Jána Packu na favorizovaného súpera v domácom prostredí jednoznačne nestačili a pred odvetou, ktorá je na programe v sobotu 22. 9. od 17.00 h v meste Dabas, sú ich šance už len v čisto teoretickej rovine.

Úspešnejší z tohto kvalifikačného dvojzápasu sa v elitnej spoločnosti LM predstaví v C-skupine spolu s tímami Larvik HK (Nór.), Dinamo Volgograd (Rus.) a IK Sävehof (Švéd.). Na nepostupujúceho z play-off čaká účinkovanie v PVP, v ktorom nastúpi v 2. kole proti českému vicemajstrovi HK Britterm Veselí nad Moravou.

Výsledok - streda - Liga majstrov žien 2012/2013 - II. fáza kvalifikácie - play-off - prvý zápas (odveta 22. 9. v Dabasi o 17.00 h):
Iuventa Michalovce (SR) - FTC Rail Cargo Hungaria (Maď.) 26:40 (10:15)
Zostava a góly Iuventy: Kudročová, Krebsová, Medveďová - Bachirievová, Bačíková, Geričová 3, Szöllösiová 1, Kovaličková, Rebičová 2, Hollá 1, Tobiašová 6/3, Hvostaľová, Wollingerová 4, Snopovová 5, Viňukovová 1, Tregubovová 3
Najviac gólov za FTC: Tomoriová 6, Penová 6/3, Cifrová, Szucsánska a Szamoránska po 5,...Kovacsiczová 1
Pok. hody: 4/3 - 4/4, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Maričová a Mašičová (obe Srb.), 1800 divákov

Úvodný gól duelu strelila síce domáca Tobiašová, ale už prvá štvrťhodina hry, po ktorej Ferencváros vyhrával 9:3, jasne naznačila, kto bude držať opraty vo svojich rukách. Michalovské hráčky potom znížili na 6:11 a päťgólový rozdiel bol aj po I. polčase, keď kanonierka Tobiašová tesne pred prestávkou z pokutového hodu znížila na 10:15. Maďarské družstvo potrebovalo v druhom dejstve niečo vyše desať minút, aby zdvojnásobilo svoje vedenie (24:14) a štvrťhodinu pred koncom vyhrávalo dokonca už 28:16. Celkový víťaz uplynulých dvoch ročníkov Pohára víťazov pohárov aj v zostávajúcom čase pokračoval v kanonáde a slovenskému šampiónovi napokon uštedril v Chemkostav aréne debakel 40:26.